Rendre jó döntéseket hoztak az U20-as fiúk

2021. november 21.
Rendre jó döntéseket hoztak az U20-as fiúk Nagyon sok pont esett az U20-as fiúk Óbudai Kaszások elleni bajnokiján, a lényeg az, hogy mi dobtuk a többet!

Az első negyedben jól megszórtuk a vendégeket, 34 ponttal nyitottunk, s a támadójátékkal a folytatásban sem volt problémánk. Védekezésben már akadtak gondok, ezért az ellenfelünk is minden negyedben eljutott legalább 20 dobott pontig, de így sem tudott igazán megszorongatni minket. A nagyszünetben 19 ponttal (59-40) vezettünk, s végül pont ekkora előnnyel nyertük meg a mérkőzést.

Csapatunkban Herger Salamon és Meszlényi Róbert is dupla-duplázott: előbbi 26 pontot és 13 lepattanót, utóbbi 22 pontot és 11 lepattanót szerzett – mindketten 34-es VAL-mutatóval zárták a meccset.

Sértő Ádám: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! A két csapat közti szerkezetbeli különbségek miatt az egész mérkőzésen akadtak gondjaink védekezésben, de ennek ellenére végig mi kontrolláltuk a játék ritmusát. Örömteli volt, hogy kulcsszituációkban rendre koncentráltak maradtunk és jó döntéseket hoztunk. További sok sikert kívánok az Óbudának!

NKA Pécs U20–Óbudai Kaszások U20 102-83 (34-20, 25-20, 23-22, 20-21)

NKA Pécs U20: Váits 15/9, Meszlényi 22/9, Kazy 2, Bálint B. 12, Kármán 8. Csere: Molnár 9/3, Herger 26, Staubach 2, Árva-File, Prodanovic, Kelemen 2, Bánfi 4. Vezetőedző: Sértő Ádám.