Rengeteg pont esett – mi dobtunk többet

2021. november 14.
Rengeteg pont esett – mi dobtunk többet Junior fiú A csapatunk továbbra is hibátlan a bajnokságban, miután legyőzte a mérkőzés előtt még szintén veretlen MAFC-ot.

Nagy csata előtt állt junior fiú A csapatunk, ugyanis a szintén veretlen MAFC-ot láttuk vendégül. A mérkőzés ennek megfelelően alakult, hatalmasat kellett küzdeni a győzelemért. Az első negyed a miénk, a második a vendégeké volt, a nagyszünetben egálra állt a találkozó (41-41). A folytatásban azonban a mi akaratunk érvényesült, a harmadik felvonást hat, a negyediket két ponttal megnyertük, így végül 90-82-re győztünk.

Csapatunkban Schmera Gergely kiváló teljesítményt nyújtott, 31 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplázott, 47-es VAL-mutatóval a mezőny legjobbja volt.

Vladan Glavinic: – Nehéz mérkőzést nyertünk meg egy nagyon jó ellenféllel szemben. Jól dobott a MAFC távolról, ahányszor tíz pont fölé nőtt a különbség, mindig betaláltak kintről. A meccs előtt megbeszéltük a védekezésünkkel kapcsolatos céljainkat, amiket sikerült megvalósítanunk, ennek köszönhetően győztünk. Gratulálok a srácoknak, a MAFC-nak pedig további sok sikert kívánok!

NKA Pécs A–MAFC 90-82 (22-17, 19-24, 25-19, 24-22)

NKA Pécs A: Meszlényi 21, Árva-File 12/6, Merkl 10, Prodanovic 9/3, Schmera 31. Csere: Boljos, Zalay 3/3, Maretics 2, Kelemen, Bor 2, Tomic. Vezetőedző: Vladan Glavinic.