Rossz napot fogtunk ki, nem sikerült a legjobb négy közé jutnunk

2023. április 27.
Rossz napot fogtunk ki, nem sikerült a legjobb négy közé jutnunk Megkezdődött a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, vagyis az U20-as fiú országos döntő Debrecenben, s miután a nyitó mérkőzésen kikaptunk a házigazda DEAC KA U20-tól, eldőlt, hogy ebből nem lesz címvédés.

Akadémiánk csapata nagyon erős ellenféllel találkozott a negyeddöntőben, ugyanis a házigazda DEAC KA U20 játékosai végigjátszották a felnőtt NB I. B Piros-csoportos bajnokságot, és többen közülük az élvonalban is szóhoz jutnak. Ezzel együtt nagyon bíztunk benne, hogy sikerrel vesszük az első akadályt az országos döntőben, elvégre a fiúk címvédőként érkeztek, és bajnokként akartak távozni Debrecenből.

Sajnos rögtön a nyitó mérkőzésen rossz napot fogtunk ki. A házigazdák nagyon bekezdtek, az első negyed végére tízpontos előnyre tettek szert (14-24), ami nem sok jót ígért a folytatásra, ugyanakkor azzal is tisztában volt mindenki, hogy ekkora hátrány simán ledolgozható. A második felvonás közepére vissza is jöttünk mínusz háromra (26-29), ám ahelyett, hogy utolértük volna ellenfelünket, ismét a DEAC percei következtek. Nem játszottunk jól, emiatt aztán hiába akartak a srácok, sehogy sem sikerült lőtávolon belülre kerülnünk. Az utolsó negyed előtt 41-52 volt az állás, tehát volt még remény, ám egy betyáros hajrá helyett az ellenfél még jobban elhúzott, és végül 81-61-es győzelmet aratott.

Vladan Glavinic: – Gratulálok a Debrecen csapatának, a mai nap sokkal jobbnak bizonyult a játék minden egyes szegmensében. Nekünk volt elegendő energiánk, megfelelő volt a hozzáállásunk, de a játékunk nem igazán működött, főleg támadásban, ez pedig ma nem volt elég a győzelemhez.

NKA Pécs U20–DEAC KA U20 61-81 (14-24, 12-13, 15-15, 20-29)

Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, U20-as fiú országos döntő. Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok. Vezette: Németh Patrik, Magyari Viktor, Novák Bence. NKA Pécs U20: Meszlényi 7, Kazy 13/6, Kollár 15, Kármán 3, Schmera 6. Csere: Merkl 2, Bánfi, Rátgéber T. 5/3, Kelemen 7, Pifkó, Prodanovic 3/3. Vezetőedző: Vladan Glavinic. DEAC KA U20: Neuwirth 18/15, Czermann, Kovács Á. 16/3, Hőgye 2, Kenéz 22/3. Csere: Várszegi 11/9, Hegedűs 8, Turán, Hibján 2, Ságodi, Fekete 2, Bankó. Vezetőedző: Darko Ivanovic.