Rossz napunk volt, nem volt esélyünk

2021. március 26.
Rossz napunk volt, nem volt esélyünk A nagyszünetig összeszedett tekintélyes hátrányát nem tudta ledolgozni junior fiú csapatunk, így kikapott hazai pályán a Vasastól.

Kedden nagyon szép győzelmet arattunk a Vasas Akadémia otthonában, 76-53-ra győztünk, mondhatni, az a mi napunk volt. Ha ugyanazt a teljesítményt megismételtük volna most, a hazai mérkőzésen, biztosan megint mi nyerünk – de ettől nagyon messze voltunk.

Az első negyedben még nem volt nagy probléma, a másodikban annál inkább! Nagyon rosszul védekeztünk, ellenfelünk sorra dobálta a pontokat, miközben mi rossz megoldásokat választottunk támadásban – nem mellesleg a dobásaink sem „ültek”. El is húztak a vendégek, 18 pontos hátrányból (27-45) veselkedhettünk neki a folytatásnak. A nagyszünet után már mindkét negyedet megnyertük, de nem tudtunk lőtávolon belülre kerülni, így végül 64-52-es vereséget szenvedtünk.

Kmézics Zorán: – Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez! Rossz hozzáállással mentünk bele ebbe a meccsbe, a második negyedben nagyon sok rossz döntést hoztunk, amit ellenfelünk sorra kihasznált és nagyobb előnyre tett szert. A második félidőben a srácok mindent megtettek, de sajnos ez már nem volt elég a tetemes hátrányunk ledolgozásához.

NKA Pécs A–Vasas Akadémia A 52-64 (14-17, 13-28, 9-6, 16-13)

Junior fiú bajnokság. NKA Pécs A: Meszlényi 20/9, Kazy 5/3, Árva-File 8/6, Prodanovic 7/3, Bánfi 10. Csere: Pifkó 2, Rátgéber T., Staubach. Vezetőedző: Kmézics Zorán.