Semmit sem adnak ingyen ebben a ligában – most is nagyon megdolgoztunk a győzelemért!

2023. január 29.
Semmit sem adnak ingyen ebben a ligában – most is nagyon megdolgoztunk a győzelemért! Minden egyes mérkőzés bizonyítja, hogy az NB I. B Piros csoportjában csakis lépésről lépésre szabad haladni, különben könnyen ráfázik az ember. A 18. fordulóban a BKG-t fogadtuk, s egy hullámzó, látványos, izgalmas meccsen végül kicsikartuk a nagyon értékes győzelmet.

A papírforma alapján természetesen mi voltunk a mérkőzés esélyesei, elvégre az első helyen állunk mindössze egy vereséggel, míg ellenfelünk, a BKG a hetedik pozícióból várta ezt a csatát. Ugyanakkor a korábbi egymás elleni meccseken a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy Nagy Ágoston együttese nagyon kellemetlen ellenfél tud lenni, amely ellen csakis a maximumot nyújtva győzhetünk.

Nos, a győzelem most is meglett, de alaposan meg kellett érte dolgoznunk! Az első negyed szoros volt, mindössze hárompontos előnyre tudtunk szert tenni, a következő tíz perc második felében azonban sokkal jobbak voltunk a vendégeknél. A 15. percben még csak 35-33-ra vezettünk, hogy aztán nem sokkal később már 49-34 álljon az eredményjelzőn – vagyis 14-1-es etapot repesztettünk. A nagyszünetben 53-38 volt az állás, úgy tűnt, a folytatás csak formaság.

Nem így történt, mert a BKG nagyon szívós ellenfélnek bizonyult. A Nagy-testvérek, Botond és Benedek, valamint Plézer és Lilaj mindent megtettek azért, hogy csapatuk visszakapaszkodjon, ami nem kis meglepetésre sikerült is: a 27. percben feljöttek a vendégek mínusz kettőre (64-62)! Újra nyílt volt tehát a mérkőzés – nem különösebben örültünk neki. Csapatunk azonban jól reagált, ebben az időszakban elsősorban Nemanja Djordjevics húzta a szekerünket, aki faultot harcolt ki, lepattanót szedett, pontot dobott, és ennek köszönhetően újra meg tudtunk lépni ellenfelünktől (72-64).

Az utolsó negyedben Scherer Bálint gyorsan bevágott egy duplát és egy triplát is, s nagyon gyorsan tíz fölé nőtt a különbség. Lados Erik közelijével a 37. percben 95-83-ra vezettünk, de ezen a meccsen tényleg egy pillanatra sem lehetett hátradőlni, nem sokkal később már csak hat ponttal (96-90) mentünk. A végjáték aztán már abszolút a mi szájízünk szerint alakult, sorra szereztük a labdákat, az akciókat pedig pontokkal zártuk, így a végén 102-90-es győzelmet arattunk – hazai pályán most tudtuk először két vállra fektetni a BKG-t!

Érdekesség, hogy a többi eredmény miatt helycsere történt a dobogón! A PVSK-Veolia ugyanis elszenvedte negyedik vereségét, miután kikapott a Vasas otthonában, ezt pedig kihasználta a DEAC-ot otthon magabiztosan legyőző MAFC, és előzött, fellépett a második pozícióba.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Nehéz meccsre készültünk egy erős ellenféllel szemben, s azt is kaptuk, amire számítottunk. Negyven percen keresztül kellett keményen dolgoznunk, hogy megszerezzük a győzelmet. Voltak gyenge periódusaink, nem tudtunk mindig úgy játszani, ahogy azt a mérkőzés előtt elterveztük. Viszont a győzelemnek örülünk, különösen azért, mert ez az első alkalom, hogy hazai pályán nyerni tudtunk a BKG ellen. Gratulálok ellenfelünknek, és sok sikert kívánok nekik a folytatásra!

Dr. Nagy Ágoston: – A második negyed nélkül akár fordított eredmény is születhetett volna. A nyolc kihagyott büntetőt nem engedhetjük meg magunknak, továbbá sok a tizenöt eladott labda, ezért is mi vagyunk a hibásak. Apróságokon múlt a még szorosabb eredmény, az egyenlítés. Tanulságos volt számunkra ez a mérkőzés, remélem, hasznunkra válik ez a vereség.

NKA Pécs–BKG PRIMA Akadémia 102-90 (26-23, 27-15, 19-26, 30-26)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, 18. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Vezette: Horváth Alajos, Szalai Zsolt, Benedek Zoltán. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 13/6, Kovács P. 3, Kollár 6, Meleg G. 19, Djordjevics 23/3. Csere: Benke 12/6, Kazy 7/3, Lados 8/3, Scherer 11/3, Rátvay. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. BKG PRIMA Akadémia: Nagy Botond 18/12, Nagy Benedek 15/6, Galambos 10, Plézer 16/9, Lilaj 24. Csere: Halász 7, Szeleczki. Vezetőedző: dr. Nagy Ágoston.

A 18. forduló további eredményei: Vasas Akadémia–PVSK-Veolia 73-71, Salgótarján–TF-BP 79-91, Veszprém–Nagykőrös 96-80, Óbudai Kaszások–Phoenix-MT Fót 84-77, Cegléd–Jászberény 71-80, MAFC–DEAC U23 72-57.

Az élcsoport állása: 1. NKA Pécs 17 győzelem/1 vereség, 2. MAFC 14/4, 3. PVSK-Veolia 14/4, 4. Vasas Akadémia 13/5.