Serdülő fiúk: Mindenki óriási motivációval játszott, felkerültünk a Felsőházba

2018. február 22.
Serdülő fiúk: Mindenki óriási motivációval játszott, felkerültünk a Felsőházba Két győzelemmel a Felsőházba jutott serdülő fiú A csapatunk.
Fiú Serdülő Bajnokság Főtábla 3. forduló

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Dávid Kornél KA/A 66-78 (22-9, 12-24, 15-20, 17-25)

Dobók: Merkl 27, Németh 11/3, Pifkó 9, Slézia 7, Karsai 4, Vasas 2, Akaró 2, Kulcsár 2, Prehoffer 2,

Németh Konrád: Sajnos az első negyedben kialakított előnyünket nem tudtuk tartani. A második félidőre így csak egy pontos előnnyel vágtunk neki, de nem tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést és ellenfelünk szép lassan ellépett tőlünk. Ha kicsit agresszívabban védekezünk és odafigyelünk a ziccerekre, talán szorosabb mérkőzés lehetett volna. Gratulálok a Fehérvárnak a győzelemhez.

Vasas Akadémia/B - Kosárlabda Akadémia Pécs/A 45-74 (8-26,8-18,11-18,18-12)

Németh 14, Pifkó 10, Akaró 10, Vasas 8, Merkl 8, Kucsár 6, Slézia 6, Zalay 5, Karsai 4, Maretics 2, Füzesi 1

Németh Konrád: Bíztam benne, hogy a délelőtti elvesztett mérkőzés után a Vasas Akadémia 2005-ös fiataljai ellen egy kicsit könnyebb mérkőzést tudunk játszani, ahol visszanyerjük az önbizalmunkat támadásban. Mindenki közel ugyanannyi játékpercet kapott, láttam szép dolgokat a fiúktól, de volt amivel nem voltam teljesen elégedett.

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Zalakerámia ZTE KK/A 64-61 (9-16, 13-16, 23-16, 19-13)

Németh 20, Merkl 15, Pifkó 15, Vasas 4, Slézia 4, Habling 2, Karsai 2, Zalay 2

Németh Konrád: Szeretnék gratulálni mindenkinek a győzelemhez! Nagyon büszke voltam a fiúkra, hogy elhitték, hogy egy nálunk fizikálisan erősebb csapatot is letudnak győzni. Ennyit kértem a mérkőzés előtt tőlük az öltözőben, hogy merjenek bátran támadni és maximális agresszivitással védekezni. Jó volt látni, hogy mindenki óriási motivációval játszott és mindent megtettek a győzelemért. Azt, hogy a második félidőben 1 eladott labdánk volt, bármelyik csapat megirigyelné. A győzelemmel hármas holtverseny alakult ki a Zalaegerszeg, Székesfehérvár és köztünk és a vasárnapi győzelemmel, jobb pontkülönbséggel mi jutottunk tovább a második helyen és ezzel felkerültünk az Országos Bajnokság felsőházába, ahol tovább harcolunk az Országos Döntőbe jutásért.

Nemzeti Fiú Regionális Serdülő Bajnokság, Alapszakasz 2. forduló
2018.02.18.

Kozármisleny SE – Kosárlabda Akadémia Pécs „B” 54:66
(13;11), (6;23), (20;18), (15;14)

Pontszerzők: Csirke Balázs 5; Bali Ákos 12, Antal Donát 12, Brautigam Richárd 6, Tolnai Vidos 13, Dravecz Barnabás 4, Szeckler Martin 4, Veres Bendegúz 10

Buzgány Balázs: Kissé szétszórtan kezdtük a játékot, ezt a sok kihagyott ziccer és büntető mutatta. A második nagyedben erőt vettünk magunkon és pörgős, leleményes és harcias játékkal elbizonytalanítottuk ellenfelünket. Rengeteg szép megoldás született, aminek köszönhetően megnyertük a találkozót! Szeretném kiemelni Antal Donát mukáját a második negyedben kiemelkedően teljesített! Gratulálok a győzelemhez!

Kosárlabda Akadémia Pécs „B”   –   PVSK-Panthers „B” 39:97
(3;30), (14;17), (5;26), (17;24)

Pontszerzők: Bali Ákos 5; Antal Donát 12; Brautigam Richárd 6; Kovács Levente 4; Tolnai Vidos 8; Veres Bendegúz 4

Buzgány Balázs: Egyszerűen nem tudtuk felvenni azt a sebességet és játékot amit szerettünk volna. Fáradtság ellenére is sikerült néhány szép megoldást kialakítani. Javítjuk a hibákat, dolgozunk tovább.