« vissza a döntő oldalára

Sikeresen vette az első akadályt serdülő fiú csapatunk

2023. május 18.
Sikeresen vette az első akadályt serdülő fiú csapatunk Közel 40 ponttal nyert a hazai rendezésű 2022/23-as serdülő fiú döntő rajtján Akadémiánk csapata, amely 97-61-re győzte le a Cívis KK Debrecent.

Az első negyedet mi kezdtük jobban, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a negyed végére már nyolcpontos előnyre tettünk szert (26-18). A folytatásban tekintélyt parancsoló játékot láthattunk Moosz Milán tanítványaitól, ami közel harmincpontos (50-24) vezetést hozott a nagyszünetre. A második félidőben sem sikerült a Debrecennek ellenszert találnia Akadémiánk csapata ellen, amely folyamatosan növelve a különbséget 97-61-re diadalmaskodott.

A mérkőzésen dupla-duplát ért el játékosunk, Fekete Ádám, aki 10 pontja mellet 10 lepattanót is szerzett.

Moosz Milán: – Az első akadályt viszonylag könnyen vettük, azonban nem vagyok teljesen elégedett. Úgy érzem, a kelleténél többet tartalékoltunk, nem éreztem maximális energiát. A következő meccseken ennél több kell. A Debrecennek sok sikert kívánok a döntőre!

Kovács Balázs: – Gratulálok a Rátgébernek, gyorsan és jól kosárlabdáztak. Mi egy kicsit bátortalanok voltunk a második negyedben, ami meghatározta a mérkőzést. De büszke vagyok a csapatunkra, hogí itt vagyunk és sikerült 3 negyeden keresztül jól kosárlabdáznunk.

NKA Pécs/A–Cívis KK Debrecen/A 97-61 (26-18,24-6, 25-18, 22-19)

NKA Pécs/A: Marokházi 17, Gurzó 11/3, Riegl 9, Csóti 4, Gáspár 11, Inalegwu 18/3, Fekete 10, Teszárik 4, Mester, Zöldi 9/3, Tószegi. Vezetőedző: Moosz Milán. Cívis KK Debrecen/A: Székely 6, Fárbás D. 1, Orvos 20/3, Fárbás B. 8, Borbély 15/12, Dallos-Papp, Fórián 5, Szálkai, Kedvek 2, Ortutay, Kovács S. Vezetőedző: Kovács Balázs.