Sima pécsi siker a rajton

2019. augusztus 30.
Sima pécsi siker a rajton Az I. Fűzy Ákos Emléktorna nyitó mérkőzésén kitett magáért a házigazda Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs csapata – Ákos biztosan örült volna annak, ami a pályán történik. Hartung Anita tanítványai ugyanis gyorsan levetkőzték kezdeti megilletődöttségüket, s ahogy haladt előre a meccs, úgy játszottak egyre lendületesebben, magabiztosabban, s növelték egy jelentősebbre előnyüket.
Az első negyedben még tartotta a lépést a Vasas Akadémia, de Laczkó Sára szép betörésének köszönhetően két ponttal megnyertük ezt a tíz percet. A második pedig már abszolút a mi szájízünk szerint alakult, két perc sem telt el, és időt kért Krivacsevics Dragoljub: ekkor már 20-14 állt az eredményjelzőn. De ez sem tudta megakasztani Hartung Anita csapatát, amely robogott tovább, a lányok labdákat szereztek, ziccereker dobtak – jól játszott a Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs, az előny pedig tíz pont fölé kúszott.

Lejjebb pedig már nem igazán ment a folytatásban. Nagy fölényben játszott a Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs, amely az utolsó negyedben már húsz pont fölé hízlalta a különbséget, tapsra ragadtatva a közönséget. Drávecz Boróka többször is jól dolgozott a palánk alatt, s Kötő Luca hármasával már közel harminc (76-49) volt a két csapat között – végül 76-52-re győzött a hazai csapat.

Hartung Anita: – Hatalmas megtiszteltetés, hogy Fűzy Ákos nevével fémjelzett tornán játszhatunk. Fantasztikus ember volt... A győzelemnek természetesen örülünk, várjuk a következő ellenfelet. Nagyon az elején vagyunk még, ezért messzemenő következtetéseket nem lehet levonni ebből a meccsből, de a lányok hozzáállásával maximálisan elégedett vagyok.

Krivacsevics Dragoljub: – Felkészülési periódusban vagyunk, ez volt az első mérkőzésünk. Nem vagyunk komplettek, négy játékosunk is a válogatottban van. Volt, amikor sikerült megvalósítanunk az elképzeléseinket, máskor kevésbé. Dolgozunk tovább, szerintem jó úton haladunk.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Vasas Akadémia 76-52 (16-14, 21-14, 20-12, 19-12)

I. Fűzy Ákos Emléktorna. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Vezette: dr. Szalóky, Borsos.
Nemzeti Kosárlabda Akadémia: Selcova 22/6, Csényi 4, Kötő 3/3, Radakovic 9, Vojinovic 15. Csere: Édes 7, Drávecz 7, Laczkó 9, Koltai, Solymosi, Heckenberger.

Vezetőedző: Hartung Anita.

Vasas Akadémia: Mudra 4, Altmann 7/6, Szerencsés 5/3, Madár 5/3, Salamon 10. Csere: Vígh 14/3, Siklós 3, Lőrinczy-Csomós 1, Nagy L. 3, Boros, Szerény. Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.