« vissza a döntő oldalára

Simán győzött a Csata DSE

Simán győzött a Csata DSE Esélyeshez méltó, 72-41 arányú, biztos Csata győzelem született a leány kadett döntő második meccsén a Kecskeméti KA/A csapata ellen.

Már az első játékrész derekára kidomborodott a két csapat közötti különbség, a több jó egyéni teljesítményt felvonultató, esélyesebb Csata DSE az ötödik percben 10-3-ra vezetett. A mind védekezésben mind támadásban jól teljesítő fővárosika az első játékrész végére tizenkét pontos előnyt hoztak össze (23-11). Sokat cserélt a Csata, többen is játéklehetőséghez jutottak, ezzel együtt is tovább tudták építeni előnyüket (17. perc 41-15). Gábor Lili már az első félidőben 16 pontig jutott, a fővárosiak pedig 45-20-re vezettek.

A nagyszünet után visszafogottabbá vált az iram, jobban akadozott a támadójáték mindkét oldalon, öt percig csak 5-5 szerzett pontig jutottak a csapatok. Hárompontosokkal mozdultak el a felek az 50-25-ről, a tíz pont fölé érő Toman Dóra és Vladár Róza révén új lendülethez jutott a Csata. A záró játékrész 63-28-as fővárosi vezetésről indult, Tursicsné Iván Kriszta pedig minden játékosának lehetőséget tudott adni ezen a találkozón. Az utolsó negyedet megnyerte a Kecskemét, a végeredmény pedig 72-41 lett a fővárosi együttes javára.

Csata DSE – Kecskeméti KA/A 72-41 (23-11, 22-9, 18-8, 9-13)
Csata DSE: Gábor 20, Toman D. 13/9, Vladár 12, Arnóczki -, Toman R. 8. Csere: Lipcsik 9/3, Halmy -, Zakor 8/3, Ihring -, Albert-Tóth -, Vágó 2, Ilyés -. Edző: Tursicsné Iván Kriszta
Kecskeméti KA/A: Tózer 4, Rácz 3, Sinka-Pálinkás 9/3, Balla 3, Hévízi 12/3. Csere: Romhányi -, Viczián -, Molnár 2, Lenkei 2, Csomor -, Máté-Tóth 6, Bagi -. Edző: Halmai Gábor

Tursicsné Iván Kriszta: Nyitó mérkőzésnek remek volt ez a meccs, mindenki pályára tudott lépni. Voltak szép dolgok és remélem, hogy a kezdeti izgalom is szertefosztlott.
Halmai Gábor: Gratulálok a Csatának! Mérkőzés első félidejében nagyon bátortalanul játszottak a lányok, de a második félidőben megérkeztek és helytálltak. Megyünk tovább és készülünk a második meccsre.