Simán nyert idegenben kadett fiú B csapatunk

2021. november 02.
Simán nyert idegenben kadett fiú B csapatunk A második félidőben sokkal jobb ritmusban játszottak a kadett fiúk Monoron, ahol végül 21 ponttal győztek.

Az első két negyedben nem tudtunk jelentős előnyt kicsikarni a Monor elleni idegenbeli bajnokin, a nagyszünetben még csak 7 ponttal vezettünk (37-44). A folytatásban jobb teljesítményt nyújtottunk, jobb ritmusban kosaraztunk, ennek köszönhetően folyamatosan növeltük a különbséget, és végül 89-68-ra győztünk.

Csapatunkban Kiss Keve Botond tripla-duplázott, 11 pontot dobott, 14 labdát szerzett, és 12 gólpasszt adott. A lepattanók terén Bohner Bálint nyújtott kiemelkedőt, 17 labdát kaparintott meg, ebből 7 támadó lepattanó volt.

Komlódi Dénes: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Hullámzó mérkőzést játszottunk, voltak nagyon jó periódusaink, amelyeket rosszak követtek. Főként védekezésben voltak problémáink, túl sok könnyű kosarat kaptunk. A második félidőben sokkal jobb ritmusban játszottunk, fegyelmezettebbek voltunk hátul, ezáltal a gyorsindításaink is rendre sikeresek voltak.

Monor SE–NKA Pécs B 68-89 (24-27, 13-17, 16-21, 15-24)

NKA Pécs B: Kiss K. 11, Bohner 6, Somogyi 13/3, Nyilas 19/12, Novreczky. Csere: Kovács M. 23, Simon L. 2, Sass 10/6, Nádudvary 3, Kohn, Kis-Balázs 2, Füzy. Vezetőedző: Komlódi Dénes.