Sokba került a második negyed

2021. április 28.
Sokba került a második negyed A hazai hárompontos győzelem után idegenben tizenhattal kikapott felnőtt férfi csapatunk a Salgótarjántól, így elveszítette ezt a párharcot. Küzdhetünk a hetedik helyért!

A mezőny újoncaként, legfiatalabb csapataként bejutottunk a rájátszásba, ott vagyunk az NB I. B Piros csoport legjobb nyolc együttese között, ami nagyon szép teljesítmény. Játszhattunk a négy közé kerülésért az alapszakasz győztesével, a Nyíregyházával, majd most az 5–8. helyért az alapszakaszt a negyedik helyen záró Salgótarjánnal.

Amely ellen reális esélyünk volt a párharc megnyerésére, annak ellenére, hogy ellenfelünk keretében több tapasztalt, rutinos róka is szerepel, nálunk viszont mindkét meccsen hiányzott Scherer Bálint, Lados Erik és Fekete Dávid. Az oda-visszavágós csata során, a két mérkőzés alatt egyetlen negyedet rontottunk csak el, de azt nagyon, ezért pedig nagy árat fizettünk. A salgótarjáni meccs második felvonásában ugyanis teljesen leblokkoltunk, semmi sem sikerült, s ezt a tíz percet 18 ponttal, 27-9-re elbuktuk. Miközben a mérkőzést 16 ponttal veszítettük csak el, ráadásul az első, pécsi összecsapást 3-mal mi nyertük meg…

Kár érte!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Salgótarjánnak a győzelemhez! Sajnos a második negyed nagyon sokba került nekünk, ebben a tíz percben huszonhét pontot kaptunk és csak kilencet dobtunk, nagy kár érte. A folytatásban megpróbáltunk visszajönni, felzárkózni, de nem sikerült, mert túl sok üres dobóhelyzetet elhibáztunk, és büntetőket is kihagytunk.

Salgótarjáni KSE–NKA Pécs 87-71 (18-23, 27-9, 17-15, 25-24)

Férfi NB I. B Piros csoport, rájátszás az 5–8. helyért, 2. mérkőzés. Salgótarjáni KSE: Karanfilovski 16, Herendic 17/3, Boinitzer 19/6, Joó, Sömenek 4. Csere: Hajdu 16/3, Molnár Marcell 5, Bán 6, Nshimba 2, Csépányi 2. Vezetőedző: Szabó Zoltán. NKA Pécs: Váits 12/3, Rosic 13/9, Benke 6, Kocsis 4, Karavdic 10/3. Csere: Kollár 18, Gáspár M. 4, Fülöp Zs. 1, Molnár Mátyás 3/3, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.