« vissza a döntő oldalára

Száz pont fölé jutott az NKA Pécs

Száz pont fölé jutott az NKA Pécs Nagy különbségű sikerrel kezdte szereplését a házigazda NKA Pécs, amely végig vezetve, nagy iramot diktálva, 106-55-ös győzelmet aratott a BEAC Újbuda KA felett.

Villámrajtot vett az NKA, amely 7-1-re ellépett két perc alatt a BEAC-ÚJbduda KA csapatától, majd miután Szakolczi triplájával 10-3-ra módosult az állás, időt kért a fővárosiak edzője. Ötletesen, gyorsan, sok szerzett labdára építve játszott a pécsi gárda, amely a negyed derekán tíz ponttal járt előrébb (15-5). Lendületes, jó iramú kosárlabdát játszottak Szakolcziék, és az első játékrész végére már meglehetősen nagy különbség alakult ki a két csapat között (32-15). Már a második negyed közepén az ötven dobott ponthoz közelített a játék minden elemében, egységes csapatjátékot produkáló NKA, a 15. percben 48-28 állt az eredményjelző táblán. A lüktető, nagy iramú első félidő végén 60-34-re vezetett a házigazda.

Árvai Noémi vezérletével egy 9-0-s sorozatot produkált a pécsi gárda alig több mint három és fél perc alatt, a fekete mezes újbudaiak edzője időkéréssel próbált beavatkozni. Sokat nem tudott újítani a BEAC, még jobban kinyílt az olló a felek között, több, mint negyven pontos differencia alakult ki a 27. percre (77-36). A pécsiek fölénye megmaradt a záró játékrészben is, mindkét edző minden benevezett játékosát a pályára tudta küldeni. A századik pécsi pont Subotic hárompontosával másfél perccel a vége előtt született meg, a végére pedig nagy különbségű NKA győzelem alakult ki (106-55).

NKA Pécs – BEAC-Újbuda KA 106-55 (32-15, 28-19, 25-4, 21-17)
NKA Pécs: Rátkai 8, Szakolczi 12, Piukovits 10/6, Halmágyi 8, Árvai 13. Csere: Subotic ,14/12 Bercsi 5, Küllős 6, Felső 14, Bikicki 7, Bojtár 3/3, Jónás 6. Edző: Rátkainé Eördögh Edit
BEAC-Újbuda KA: Németh 16, Kókány 10, Séllei 5, Gréts 2, Szücs -. Csere: Dormán 5, Maschl 9/3, Szauter 8/3, Mészáros -, Tóth -. Edző: Csányi Zoltán

Rátkainé Eördögh Edit: Egy döntőn mindig nagyon fontos az első győzelem, ráadásul a meccs túlnyomó részében zóna ellen játszottunk, ami ellen magabiztos támadójátékot mutattunk. A harmadik negyed védekezését szeretnénk fenntartani, mert ez az út a további győzelmekhez.
Csányi Zoltán: Totál zavar a fejekben, félelem, indiszpontáltság jellemezte a játékunknat. Azért tudunk ennél jobban is játszani, mondjuk ennél nem nehéz. Ugyanakkor a Pécs élesen és sokkal gyorsabban játszva nyert, amiért gratulálunk.