Szenzációsan sikerült a bemutatkozásunk!

2020. szeptember 26.
Szenzációsan sikerült a bemutatkozásunk! Egy hajszál választotta el Akadémiánk felnőtt férfi csapatát attól, hogy győzelemmel mutatkozzon be az NB I. B Piros csoportban: a szezonrajton csak hosszabbításban maradtunk alul a Vasas Akadémia otthonában.

Történelmi pillanat volt ez a Rátgéber Kosárlabda Akadémia életében, hiszen férfi vonalon még sosem jártunk ilyen magasságokban: most mutatkoztunk be az NB I. B Piros csoportban. De még hogy!

Ivica Mavrenski együttese nagyon nehéz feladat elé nézett a szezonrajton, hiszen olyan csapat vendége volt, amely a 2016/2017-es idényben még az A-csoportban szerepelt. A házigazda Vasas Akadémia játékosai sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, igaz, ebben semmi meglepő nincs – ez gyakorlatilag minden ellenfelünkre igaz lesz. Ahogy az is, hogy mindenkinél magasabb lesz majd az átlagéletkor, mi leszünk a legfiatalabbak: a Vasasnál a pályára lépők átlagban 24, nálunk mindössze 20 évesek voltak…

Ifjú titánjaink pedig kis híján csodát tettek, közel álltak ahhoz, hogy megnyerjék a meccset! Az első negyed kilenc ponttal elúszott, a másodikat már ikszre hoztuk, a harmadikban pedig 60-60-nál utolértük ellenfelünket, majd a 30. perc végére egyetlen pontra csökkentettük hátrányunkat. Az utolsó negyedben mindent beleadtak a fiúk, s Váits Olivér két büntetőjével kiharcolták a hosszabbítást. Sajnos a ráadás már a házigazdák szájíze szerint alakult, akik végül öt ponttal jobbnak bizonyultak – csapatunk azonban a vereség ellenére minden dicséretet megérdemel!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Vasasnak! Megvoltak a lehetőségeink, de nem voltunk elég koncentráltak. Összességében a sok támadólepattanó miatt kaptunk ki. Voltak kihagyott ziccereink, kihagyott büntetőink, de ez a kosárlabda része. Sok sikert kívánok a Vasasnak a folytatásra!

Érdekesség, hogy a mérkőzés legjobb teljesítményindexeit produkáló játékosai a vereség ellenére mind az NKA Pécsben szerepeltek! A legjobbnak Aleksa Dobrijevic bizonyult 34-es VAL-mutatóval, 25 ponttal, 9 lepattanóval, 5 kiharcolt faulttal. Lados Erik neve mellé 29-es VAL került, 14 pontot és 6 lepattanót szerzett, kiosztott 9 (!) gólpasszt, és kiharcolt 6 faultot. Kitett magáért Váits Olivér is, aki 28-as VAL-lal zárt, 19 pontja mellett volt 7 lepattanója és 4 asszisztja.

Vasas Akadémia–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 95-90 (31-22, 22-22, 15-23, 16-17, 11-6) – hosszabbítás után

Férfi kosárlabda NB I. B Piros csoport. Vasas Akadémia: Radics 9, Moravcsik 7, Medve 20/12, Debreceni 7, Kelenföldi 5/3. Csere: Boros 16/3, Andrássy 14, Sólyom 6, Farkas 3/3, Barócsi 8/6. Vezetőedző: Faragó Péter. NKA Pécs: Lados 14/9, Rosic 8/6, Benke 11/3, Gáspár 4/3, Dobrijevic 25/3. Csere: Váits 19/9, Scherer 6, Fekete 3, Fülöp Zs. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.