Szép győzelmet arattunk!

2019. október 26.
Szép győzelmet arattunk! Mindössze harmincegy pontot kapott junior leány csapatunk hazai pályán: Hartung Anita tanítványai megszerezték harmadik győzelmüket.
Nagyon magabiztosan, ellentmondást nem tűrően kezdte Akadémiánk csapata a Török Flóris-Törekvés SE elleni mérkőzést – ahogy azt hazai pályán tenni kell. Az első negyedben alaposan megszórták ellenfelüket a lányok, majdnem 30 pontot dobtak, s miután a második etapot is megnyerték, a nagyszünetben már 23-mal vezettek. A folytatásban támadásban már nem voltunk annyira eredményesek, de a védekezésünk kemény és hatékony volt, nem véletlen, hogy húsz perc alatt csak 10 pontot kaptunk.
Csapatunk legeredményesebb játékosa Vojinovics Milica volt, aki 23 ponttal és 8 lepattanóval zárt. Jól játszott Habling Lara, aki 16 pontot, 9 lepattanót és 6 asszisztot tett a közösbe, Ilina Selcova, aki 13 pontot, 7 lepattanót és 5 asszisztot jegyzett, Kötő Luca pedig dupla-duplázott, hiszen 10 pontja mellé 10 lepattanót is szerzett.
Hartung Anita: – Gratulálunk a lányoknak, szép győzelmet arattunk! Szoros, agresszív védekezésünkből sikerült kreatív és gyors támadásokat vezetnünk, többen kiemelkedőt nyújtottak. Dolgozunk tovább, jó úton vagyunk.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Török Flóris-Törekvés SE 79-31 (28-11, 16-10, 19-6, 16-4)
Leány junior kiemelt bajnokság, B-csoport. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Habling 16, Kötő 10/3, Selcova 13/3, Solymosi 4, Vojinovics 23. Csere: Csényi 12/3, Szamosi 1, Kropp, Koltai. Vezetőedző: Hartung Anita.