Színvonalas meccsen győztünk a jó prágai csapat ellen

2021. december 11.
Színvonalas meccsen győztünk a jó prágai csapat ellen A harmadik mérkőzését is megnyerte kadett fiú B csapatunk a Debrecenben zajló U15-ös EYBL-forduló során: kemény, jó iramú meccsen nyertünk a képzett prágai együttes ellen.

A debreceni EYBL-torna harmadik mérkőzésén az erős USK Prága volt az ellenfelünk, amellyel nagy iramú, színvonalas meccset játszottunk. Csapatunk ezúttal is egységes volt, nagyon küzdöttek a fiúk, akik a nagyszünetre 14 pontos előnyt harcoltak ki (41-27). A folytatásban sem engedtük ki a mérkőzést a kezeink közül, végig mi irányítottunk, megnyertük a következő két negyedet is, és végül 70-49-es győzelmet arattunk.

Komlódi Dénes: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Egy nagyon kemény, fizikális meccset játszottunk. A kulcs egyértelműen a védekezésünk volt, hatalmas munkát végzett a társaság az ellenfél két legjobb játékosán. Gyorsindításainknak köszönhetően sikerült megszereznünk egy nagyobb előnyt a második félidőben, innentől kezdve pedig szépen kontrolláltuk a mérkőzést. Megyünk tovább, holnap még egy kemény meccs vár ránk, szeretnénk hibátlanul zárni a fordulót! Ellenfelünknek sok sikert kívánunk!

NKA Pécs B–USK Prága 70-49 (16-10, 25-17, 14-13, 15-9)

NKA Pécs B: Lukácsi 17/6, Kiss K. 17/3, Putsay 11, Teszárik 11/3, Mezőfi 5/3. Csere: Novreczky 2, Somogyi 2, Sass 4, Nyilas, Csiga, Dimitrijevic, Füzy. Vezetőedző: Komlódi Dénes.