Szlovéniában kezdték a felkészülési mérkőzések sorát junior lányaink

2022. szeptember 19.
Szlovéniában kezdték a felkészülési mérkőzések sorát junior lányaink Két nagyon hasznos nemzetközi felkészülési mérkőzést játszott a hétvégén junior leány csapatunk Szlovéniában.

Csapatunk lassan teljes kerettel készül az előttünk álló szezonra, hiszen a korosztályos válogatottak, a felnőtt csapatban szereplők és a rehabilitációból visszatérők is folyamatosan bekapcsolódnak a munkába. A tornára utazó keret kialakítását az indulás előtt betegségek is nehezítették, azonban mindkét mérkőzés remekül szolgálta felkészülésünket.

Az első meccsen, szombaton este a nagymúltú Jezica Ljubljana U18-as csapata ellen léptünk pályára. A kiegyenlített első félidő után a második húsz percben meglátszott, hogy az első felkészülési mérkőzésünket játsszuk, kinyílt az olló a vendéglátóink javára, akik végül 86-69-re győztek. Vasárnap délben már sokkal jobban működtek a játékelemeink, és bár ellenfelünk a tavalyi szlovén junior bajnokság harmadik helyezettje, a Vipava volt, simán, végig vezetve 77-46-ra nyertünk – köszönhetően elsősorban az első félidei kitűnő játékunknak, amellyel közel 30 pontos előnyt (47-19) csikartunk ki.

– Az első két felkészülési mérkőzésünket játszottuk most le – kezdte értékelését Meszler Balázs vezetőedző. – Nincs még meg az állandóság a csapat játékában és keretében sem, így arra is kíváncsiak voltunk, ki tud nemzetközi mérkőzéseken kiegyensúlyozottan kosárlabdázni, hol vannak az erősségeink és a gyengeségeink. Ennek érdekében bő rotációval dolgoztunk, így főleg az első mérkőzésen volt hullámzó a játékunk. Szlovén csapatokkal mindig jó meccselni, mert kulturált, gyors és agresszív kosárlabdát játszanak. Sokrétű játékot kaptam a lányoktól, sok játékelemben van erősségünk, tudunk gyorsan és felállt védelem ellen is kosárlabdázni, csak a pontosságra és tudatosságra kell jobban törekedni, le kell tisztítani a szerepeket is. Mindkét szlovén csapat az egy-egy elleni játékra épített, ennek védésében van hiányérzetem, jobban fogjuk hangsúlyozni az egyéni felelősséget a továbbiakban. Örülök ennek a két mérkőzésnek, jó információkkal és pozitív összképpel, élményekkel szolgált.”

A következő játékosok léptek parkettre: Szantner Szonja, Szakolczi Diána, Kohn Petra, Bercsi Luca, Varga Napsugár, Tőczik Borbála, Menyhért Petra, Jónás Mirjána, Bojtár Bettina, Gréts Dalma, Felső Gréta. Edzők: Meszler Balázs és Gyenizse Áron.