Szombaton elődöntőt játszhat mindkét kadett fiú csapatunk!

2023. június 09.
Szombaton elődöntőt játszhat mindkét kadett fiú csapatunk! Nagyon magabiztos győzelemmel mutatkozott be kadett fiú A csapatunk az Akadémiánkon zajló országos döntőben, hiszen egy híján negyven ponttal nyertünk a KASI/A ellen.

Az első negyed abszolút nem a mi szájízünk szerint alakult, nem úgy kezdtünk, ahogy kellett volna. Nagyon sok pontot kaptunk (23), ami jelzi, hogy puhán védekeztünk, szerencsére azért támadásban voltak jó megoldásaink, így tíz perc után csak egypontos hátrányban voltunk (22-23). A 15. percben aztán Mezőfi Márk duplájával végképp átvettük a vezetést (31-29), innentől pedig nem volt pardon – elszáguldottunk a kaposváriak mellett. A nagyszünetre tíz pont fölé hízlaltuk a különbséget (47-35), s ekkor már érezni lehetett, hogy a folytatásban sem lesz probléma.

Nem is volt. Nagyon jó ritmusban kosárlabdáztunk, aminek köszönhetően egyre csak nőtt a különbség, a 25. percben Burony Bálint közelije után már több mint hússzal vezettünk (58-37). Nagyon szép dolgokat produkáltak ebben az időszakban a fiúk, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez: a végeredmény 96-57 lett, amit azt jelenti, hogy bejutottunk a legjobb négy közé, vagyis szombaton elődöntőt játszunk, 17.30-kor a Vasas Akadémia/A lesz az ellenfelünk!

Bojan Salatic: – Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Görcsösen kezdtük a mérkőzést, kicsit alábecsültük az ellenfelünket. Ezt követően ritmust tudtunk váltani, amit megtartottunk a meccs végéig. El kell felejtenünk a mai mérkőzést, mert holnap még keményebb feladat vár ránk.

NKA Pécs/A–KASI/A 96-57 (22-23, 25-12, 25-13, 24-9)

NKA Pécs/A: Lukácsi 11/6, Teszárik 11/3, Török-Papp 11, Mezőfi 15, Novreczky 2. Csere: Kiss K. 3, Somogyi 2, Pavlík 13, Burony 12, Amidzic 4, Szalontai 4, Nyilas 8/6. Vezetőedző: Bojan Salatic. KASI/A: Gálos 18, Látrányi, Nagy B. 4, Sághy, Czeibert 10. Csere: Schlichter 6, Trombitás 2, Tóth B., Harsányi 2, Vajda 7, Kreka 4, Oros 4. Vezetőedző: Tóth Viktor.

A Szegeden zajló kadett B-döntőben nagyon szép győzelemmel kezdett Akadémiánk U15-ös csapata, amely óriási csatában a házigazdák A gárdáját verte meg három ponttal, így pedig az elődöntőbe jutottak a srácok! Szombaton 15.00 órakor kezdődik a következő meccsük, az ellenfelük a Zalakerámia ZTE KK/A lesz.

Mezei Máté: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Megbeszéltük a srácokkal, hogy nagyon szép teljesítmény az, hogy itt vagyunk az ország legjobb tizenhat csapata között, de nem elégszünk meg ennyivel. Ennek megfelelő mentalitással kezdtük a Szeged elleni mérkőzést, jó energiaszinten, koncentráltan játszottunk. Voltak hibáink a találkozó folyamán, de csapatként jól funkcionáltunk, így szoros végjátékban sikerült nyernünk, aminek nagyon örülünk! Egyetlen B csapatként ott vagyunk az ország legjobb tizenkét együttese között, holnap pedig minden erőnkkel azon leszünk, hogy döntőbe jussunk! Sok sikert kívánok a Szegednek, illetve saját A csapatunknak is a hazai rendezésű döntőn!

Szedeák U16/A–NKA Pécs U15/B 72-75 (15-28, 23-18, 20-18, 14-11)

NKA Pécs U15/B: Sass 13/9, Schneider 6, Hirth 19, Horvát 7, Baráth 11/3. Csere: Zöldi 4, Kulcsár 7, Kis-Balázs 3/3, Fekete 2, Gáspár V., Inalegwu 3/3. Edző: Mezei Máté.