Szoros vereségek a kiemelt bajnokságokban

2018. október 29.
Szoros vereségek a kiemelt bajnokságokban Kadett leány csapatunk kiélezett meccsen hárompontos vereséget szenvedett Sopronban. A mezőnyből kiemelkedett Habling Lara, aki fantasztikus teljesítményt nyújtva tripla-duplát szerzett. Kadett fiú csapatunk hosszabbításban egypontos vereséget szenvedett, a junior fiú a Vasas otthonában maradtak alul.
2018.10.28.
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia
Kiemelt Kadett Fiú Bajnokság, 5. forduló

Kosárlabda Akadémia Pécs – Kaposvári KK 73-74 (19-14, 14-13, 20-17, 12-21, 8-9)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Kazy 25, Hiezl 15, Staubach 11, Vértes 8, Bátai 8, Rátgéber 2, Meszlényi 2, Merkl 2.

Branislav Jemc: Az előző meccsünk óta előrelépett csapatunk. A mérkőzésen volt esélyünk a győzelemre, 37 percig vezettünk, de kulcsmomentumokban rossz döntéseket hoztunk, és hiába kezdtük jól a hosszabbítást is, nem sikerült győznünk. A triplavonalon kívülről nem találtunk be egész meccsen, és hiába nyertük meg a lepattanóharcot, az eladott labdákkal, rossz passzokkal elvesztettük a mérkőzést.

2018.10.28.
Sopron, Novomatic Aréna
Kiemelt Kadett Leány Bajnokság

Soproni Darazsak Akadémia – Kosárlabda Akadémia Pécs 74-71 (16-24, 20-16, 11-18, 27-13)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Habling 40/3, Kropp 9, Csényi 7, Szamosi 6, Laczkó 5, Kiss 2, Bunnyik 2, Koltai-, Husznai-.

Ninkovics Marija: Jó meccset játszottunk, de sajnos az utolsó negyedben sokat hibáztunk, sok eladott labdával játszottunk. Habling Lara kiemelkedett a pályán, 35 perc alatt 40 pontot dobott, szerzett 10 labdát, szedett 11 lepattanót, kiharcolt 9 faultot és 48 IBM pontot gyűjtött a csapatnak.

2018.10.27. Budapest
Kiemelt Junior Fiú Bajnokság

Vasas Akadémia – Kosárlabda Akadémia Pécs 75-59 (11-22, 19-10, 19-15, 26-12)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Scherer 19/3, Vukas 17, Herger 7, Horváth 6, Balaskó 4, Fekete 2, Bálint 2, Vad 2.

Ivica Mavrenszki: Gratulálok a Vasasnak, 35 percig jó meccset játszottunk, de ennyi támadólepattanót és eladott labdát nem szabad engedni egy csapatnak sem.