Talán nem volt szép mérkőzés, de ezt is megnyerték a lányok!

2022. március 07.
Talán nem volt szép mérkőzés, de ezt is megnyerték a lányok! Nagyon kemény mérkőzést nyert meg felnőtt csapatunk az amatőr NB I. Piros csoportjában, az Ajka végig zónázott, de ezzel is csak megnehezíteni tudta a dolgunkat.

Jó passzban van felnőtt csapatunk, hiszen zsinórban három győzelemnél jártunk a meccs előtt, s abban bíztunk, hogy meglesz a negyedik is. Meg is lett, de nagyon meg kellett érte dolgozni! A vendég ajkaiak ugyanis végig zónáztak, ami alaposan megkeserítette az életünket. Nem voltak könnyű kosaraink, minden egyes pontért vért kellett izzadni. Szerencsére Laczkó Sára és Olawuyi Adenike a hátára vette a csapatot, mindketten jó napot fogtak ki, így a győzelmünk nem forgott veszélyben: a harmadik negyed végén már 15 ponttal vezettünk (65-50), s végül 86-71-es sikernek örülhettünk!

Vilipics-Kmézics Daliborka: – A kispadról nézve ez nem volt egy szép mérkőzés. Végig zónavédekezés ellen kellett játszanunk, ami miatt nehezen találtuk a ritmusunkat, nem voltak gyorsindításaink, könnyű kosaraink. Ennek ellenére végig vezettünk, mi domináltunk, a lányok nagyot küzdöttek. Ma nem a védekezésünk volt az erősségünk, de ezt a ponterős támadójátékunkkal ellensúlyoztuk: jól dobtunk, 86 pontig jutottunk. Hasznos meccsen vagyunk túl, mert ma zóna ellen nagyon sokat tudtunk gyakorolni.

NKA Universitas PEAC II.–Ajka 86-71 (23-17, 21-16, 21-17, 21-21)

NKA Universitas PEAC II.: Laczkó 26/12, Bojtár Boglárka 9/6, Csényi 6/3, Orbán 8/6, Olawuyi 24. Csere: Tőczik 8/6, Nagy R., Kohn 5/3, Varga N., Szantner Sz.. Vezetőedző: Vilipics-Kmézics Daliborka.