Tini lányok: legyőztük a Sopront és a Vasast

2017. február 28.
Tini lányok: legyőztük a Sopront és a Vasast Tini leány csapatunk három mérkőzéséből két győzelmet aratott, legyőzte a Soproni Darazsakat és a Vasas Akadémiát is!
Nemzeti Tini Bajnokság

Selejtező – Felsőház B. csoport

2017. 02. 25-26. Budapest, Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kosárlabda Akadémia Pécs 92 : 74 (24:22, 22:22, 24:17, 22:13)

Pontok: Husznai Mirjám 1, LACZKÓ SÁRA 13, Simon Dorottya 7, Fenyvesi Petra 7, Ackermann Zsófia 6, Kohn Petra 2, KISS VIKTÓRIA 14, LAUER VANESSZA 15, Szamosi Viktória -, Lacza Virág -, Bunyik Lilian 5, Szűcs Anna 2.

Füzesi Gábor: Nagyon jól játszottunk az első félidőben, a harmadik, majd a negyedik negyed elején viszont nem tudtuk tartani a legjobb ötösével felálló Zsíros Akadémiát.

Kosárlabda Akadémia Pécs - Soproni Darazsak Akadémia „A” 64 : 55 (18:10, 20:12, 13:17, 13:16)

Pontok: Husznai Mirjám 2, LACZKÓ SÁRA 15, Simon Dorottya 3, FENYVESI PETRA 20, Ackermann Zsófia 6, Kohn Petra -, KISS VIKTÓRIA 13, Lauer Vanessza -, Szamosi Viktória 1, Lacza Virág 2, Bunyik Lilian -, Szűcs Anna 2.

Füzesi Gábor: A harmadik percben elvesztettük legponterősebb játékosunkat sérülés miatt, de ez megsokszorozta a többiek akaratát. Fantasztikus védekezéssel és okos támadásokkal 16 pontra elhúztunk a Soprontól. A záró felvonásban ugyan közelebb jöttek ellenfeleink, de nem engedtük ki a kezünkből a győzelmet.

Vasas Akadémia – Kosárlabda Akadémia Pécs 54 : 59 (12:15, 22:14, 8:14, 12:16)
Pontok: Husznai Mirjám 3, Laczkó Sára 4, SIMON DOROTTYA 13, Fenyvesi Petra 6, Ackermann Zsófia 2, Kohn Petra 3, Kiss Viktória 2, SZAMOSI VIKTÓRIA 16, Lacza Virág 4, Bunyik Lilian 6, Szűcs Anna 3.

Füzesi Gábor: Az első napi két meccs nagyon sokat kivett a lányokból. A mai meccsen sok volt a pontatlanság a játékunkban. De hatalmasat küzdött a Csapat, és a végjátékban sikerült is felülkerekednünk.
Edzők: Füzesi Gábor, Gyenizse Áron