Tizenkilenc győzelemmel zártuk az alapszakaszt

2022. március 27.
Tizenkilenc győzelemmel zártuk az alapszakaszt Bár az utolsó fordulóban kikapott Salgótarjánban, így is csodálatos alapszakaszt zárt felnőtt csapatunk: tizenkilenc győzelmünknek köszönhetően a harmadik helyről várhatjuk a rájátszást!

Az alapszakasz utolsó köre a helyezést illetően már tét nélküli volt számunkra, hiszen tudtuk, hogy a harmadik helyen zárunk. Ennek ellenére természetesen szerettünk volna győzni Salgótarjánban, s mindent meg is tettünk a sikerért, ezen a napon azonban nem volt olyan gördülékeny a játékunk, nem diktáltunk olyan tempót, ami elég lett volna ahhoz, hogy nyerjünk. Az első negyedet ugyan még behúztuk, a következő három viszont a házigazdáké volt, akik ezen a meccsen egy kicsivel jobbak voltak nálunk.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Salgótarjánnak a győzelemhez! Gyakorlatilag végig a hazaiak vezettek, harcoltak, kézben tartották a meccset. Mi nem tudtunk abban a ritmusban játszani, amiben szerettünk volna. Láttuk a problémáinkat, amiken dolgoznunk kell a rájátszás kezdetéig. Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a playoutra!

Salgótarjáni KSE–NKA Pécs 92-81 (24-28, 22-13, 22-20, 24-20)

Salgótarján: Kuttor 13/3, Molnár 21/3, Dragasevic 9, Takács 20/9, Karanfilovski 8/3. Csere: Hargitai 10/9, Rosemond 3, Nshimba 8, Monye J. Vezetőedző: Király Márió. NKA Pécs: Lados 6/3, Meszlényi 5/3, Scherer 12/6, Rátvay 8, Djordjevic 13/9. Csere: Kollár 14/6, Herger 14/3, Bíró L. 5, Váits 2, Benke 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

További eredmények: BKG Príma Akadémia–Jászberény 107-85, PVSK-Cargate–Bp. Honvéd SE 66-94, Vasas Akadémia–Óbudai Kaszások 87-69, Bajai Bácska–TF-BP 82-111, MAFC–Nagykőrös 95-86, Veszprém–Pápa 92-79.