Tízzel nyert junior csapatunk

2019. november 20.
Tízzel nyert junior csapatunk A Soproni Sportiskola KA „A” ellen 72-62-re győzött hazai pályán Akadémiánk junior fiú csapata, s ezzel kilenc mérkőzés után nyolc sikernél tart.
A soproniakat idegenben már legyőzte Kmézics Zorán együttese (50-55), így aztán várható volt, hogy hazai pályán is felülmúlja őket. Így is történt. A nagyszünetig gyakorlatilag átszáguldott csapatunk az ellenfélen, az első negyedet tíz, a másodikat tizenkét ponttal nyerte meg, így aztán húsz perc után megvolt a mérkőzés. A folytatásban már döcögött a szekér, nem tudtuk tovább növelni előnyünket, sőt, az utolsó felvonásban tizenegy ponttal a vendégek voltak a jobbak – de a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Csapatunkban James Ugochukwu dobta a legtöbb pontot, 14-gyel zárt. Bánfi Balázs nevéhez 11 pont fűződött, emellett megkaparintott 9 lepattanót, volt 4 szerzett labdája, 3 kiharcolt faultja és 3 gólpassza is.

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs–Soproni Sportiskola KA „A” 72-62 (20-10, 25-13, 15-16, 12-23)
Junior fiú bajnokság, 10. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Meszlényi 5/3, Hiezl 7, Kazy 11/6, Bánfi 11/3, Ugochukwu 14. Csere: Staubach 4, Balaskó 8/6, Borsos 5/3, Rátgéber, Séra 7, Zalay. Vezetőedző: Kmézics Zorán.