Több mint húszpontos győzelemmel vágtunk vissza a PVSK-nak!

2022. január 24.
Több mint húszpontos győzelemmel vágtunk vissza a PVSK-nak! Végig kontrollálta a mérkőzést, jó ritmust diktált és jól játszott felnőtt férfi csapatunk a PVSK elleni bajnokin, aminek magabiztos, több mint húszpontos győzelem lett az eredménye. Szép volt, fiúk!

Néhány nappal ezelőtt, csütörtökön hazai pályán vereséget szenvedtünk a PVSK-tól a Hepp Kupában. Persze, mindenkinek rosszul esett ez a fiaskó, ugyanakkor túl nagy jelentőséget sem szabadott neki tulajdonítani, elvégre három negyeden keresztül abszolút a mi akaratunk érvényesült, nyeregben voltunk.

Négy nappal később esélyt kaptunk a visszavágásra, hiszen a bajnokságban éppen most futottunk össze újra a PVSK-val. A mérkőzés beharangozójában irányítónk, Lados Erik elmondta, senkinek sem a csütörtöki meccs, a váratlan vereség jár majd a fejében a Lauberben: ahhoz, hogy céljainkat elérjük, nyernünk kell, és ezért mindent meg is fogunk tenni.

Így is lett! Le a kalappal a csapat előtt, mert nagyon elszántan állt ehhez a mérkőzéshez, végig a kezében tartotta az irányítást, és megmutatta, mire képes akkor, ha mentálisan teljesen rendben van – azzal eddig is tisztában volt minden ellenfelünk, hogy erőnlétileg nagyon jók vagyunk, köszönhetően annak, hogy nálunk többet senki sem edz ebben a mezőnyben. A nagyszünetben már 14 ponttal vezettünk (37-51), persze a csütörtöki meccsből kiindulva ekkor még senki sem merte elkiabálni a sikert. A harmadik felvonásban aztán rátettek a srácok nem egy, hanem még két lapáttal, 26-9-es tíz percet produkáltunk, amivel végképp a padlóra küldtük a házigazdákat – innen nem volt visszaút a PVSK számára. Az utolsó negyedet ugyan elveszítettük, de így is több mint húsz ponttal, 92-69-re győztünk!

Juhász Olivér: – Gratulálok az ellenfelünknek, nagyon felkészülten és elszántan érkeztek, utóbbi rólunk sajnos nem mondható el. Ahogy nőtt a különbség, egyre inkább káosz lett a fejekben, ebben nagyot kell előrelépnünk. A következő mérkőzésünk az Óbudai Kaszások ellen lesz, ellenük javíthatunk.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Végig kontrolláltuk a mérkőzés ritmusát, megvalósítottuk, amit elterveztünk, csak az utolsó negyedben akadtak hullámvölgyeink. A bajnokság megy tovább, fókuszálunk a következő mérkőzésre. További sok sikert kívánunk ellenfelünknek!

PVSK-Cargate–NKA Pécs 69-92 (21-25, 16-26, 9-26, 23-15)

Férfi NB I. B Piros csoport, 17. forduló. PVSK-Cargate: Fülöp Zs. 10/3, Goldring 3/3, Farkas 11/3, Meleg 21/3, Erdei. Csere: Hőgye Patrik 2, Futó 10, Popadic 6/6, Mándity 2, Kalmár 3, Laufer, Hőgye Péter 1. Vezetőedző: Juhász Olivér. NKA Pécs: Lados 15/9, Meszlényi 11/3, Benke 8, Kocsis 6, Djordjevic 13. Csere: Scherer 21/9, Kollár 6, Rátvay 10, Váits 2, Herger, Molnár, Kazy. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.