« vissza a döntő oldalára

Tovább menetel az NKA Pécs

Tovább menetel az NKA Pécs Magabiztosan behúzta a második csoportmérkőzést is a házigazda NKA Pécs, amely a pénteki nap első, reggeli összecsapásán 79-51-re legyőzte a Vasas Akadémia együttesét.

Esélyeshez méltóan villámrajtot vett az NKA Pécs, alig telt el egy perc és máris jött a Vasas időkérése 7-0-s pécsi vezetésnél. Sok hibára kényszerítették a fővárosiakat Rátkainé Eördögh Edit tanítványai, a rengeteg szerzett labdát pedig pontokra váltotta az NKA, a negyed derekán 5-15 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is fölényben volt az ellenfelén átrobogó házigazda, amely az első játékrész végére tizenhét pontos előnyre tett szert (13-30). Szép sorban minden benevezett játékos pályára került az NKA Pécs-nél, többen is kivették a részüket a pontszerzésből, de a Vasas a második tíz percben három pontot tudott csökkenteni a hátrányán. A nagyszünetre 47-33-as pécsi vezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Jó ritmusban kezdte a harmadik felvonást a pécsi együttes, a szerzett labdákból és védőlepattanókból gördülékeny támadásokat vezettek Rátkai Eszterék (26. perc 38-60). A Vasas igyekezett ugyan megnehezíteni a pécsiek dolgát, nem túl sok sikerrel. Az utolsó negyedre, amely mindkét csapat részéről „takarékos” játékot hozott, már nem maradt nyitott kérdés. A remekül, magabiztosan játszó NKA Pécs második mérkőzését is nyerte a csoportkörben.

Vasas Akadémia – NKA Pécs 51-79 (13-30, 20-17, 9-18, 9-14)
Vasas Akadémia: Benyovszki 12, Molnár 5, Láng-Miticzky 3, Duka 3, Harmati 5. Csere: Herzog 2, Hruby 7, Czirkos 7, Kendelényi 7/3, Szabó -, Varga -. Edző: Kertész Dávid
NKA Pécs: Rátkai 7, Szakolczi 14/3, Piukovits 3/3, Halmágyi 6, Árvai 8. Csere: Bercsi 12/3, Subotic 6/3, Küllős 11/3, Felső 5, Kropp -, Bikicki 7/3, Jónás -. Edző: Rátkainé Eördögh Edit

Kertész Dávid: Sokkal jobb tempóban sikerült játszani, mint az első mérkőzésünkön. Várom, hogy mennyit tudunk még előrelépni, mert képesek rá a lányok. Gratulálok a pécsi lányoknak!
Rátkainé Eördögh Edit: Egy nagyszerű kezdés után saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést a második negyedben, mert kapkodtunk és rossz döntéseket hoztunk. A második félidőben ismét saját játékunkat játszottuk, több könnyű kosarat dobtunk és örülök, hogy a mai meccsen is mindenki hozzátett a győzelemhez.