Továbbra is hibátlanok vagyunk!

2019. november 12.
Továbbra is hibátlanok vagyunk! Nagyon nehéz meccset nyert meg Akadémiánk kadett fiú „A” csapata, amely Dombóváron aratott hárompontos győzelmet – ezzel továbbra is hibátlan (6/6) a mérlege.
Zsinórban öt győzelem után meglett a hatodik is, de nem volt ez egy könnyű szülés. A szintén jól szereplő Dombóvári Kosársuli KE (a meccs előtt 4/1-gyel állt) ugyanis egyetlen pillanatra sem adta fel a harcot ezen a hektikus mérkőzésen: hiába nyertük meg az első negyedet 11 ponttal, a másodikat ellenfelünk húzta be 13-mal. Így ment ez a folytatásban is, a harmadik negyed a miénk volt (9-cel), az utolsó azonban a házigazdáké (4-gyel), de a végeredmény nekünk kedvezett, s most ez volt a legfontosabb.
Csapatunkban Meszlényi Róbert kiválóan játszott, dupla-duplát ért el: 22 pontot dobott, emellett leszedett 13 lepattanót, volt 6 kiharcolt faultja és 4 gólpassza – a 32-es VAL-mutató önmagáért beszél. Odatette magát Schmera Gergely is, aki szintén dupla-duplázott, 16 pontjához 11 lepattanó társult, s ehhez jött még 4 assziszt.
Branislav Jemc: – Gratulálok a Dombóvárnak, jó csapat, jól játszott ellenünk. Elégedett vagyok azzal, hogy győztünk, ám a mutatott játékunkkal kevésbé. Sajnos nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk, nem is dobtunk jól, de küzdöttek, harcoltak a fiúk, s ennek köszönhetően nyertek. Kuriózum, hogy mindössze két büntetőt dobhattunk, ilyesmi azért elég ritkán fordul elő.

Dombóvári Kosársuli KE–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A” 63-66 (12-23, 22-9, 15-24, 14-10)
Kadett fiú bajnokság, Nyugati csoport, alapszakasz. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs „A”: Meszlényi 22/12, Pifkó 9/3, Vasas, Árva-File 11, Schmera 16. Csere: Merkl 4, Slézia 4, Kelemen, Gulyás, Habling. Vezetőedző: Branislav Jemc.