Továbbra is sikeresen menetelnek csapataink

2015. november 18.
Továbbra is sikeresen menetelnek csapataink Junior fiú és lány csapatunk is nyert a kiemelt bajnokság utolsó fordulójában, a kadett fiúknak nem sikerült megszorongatni idegenben a Dávid Kornél Akadémiát.
2015.11.15., Törökbálint

Kiemelt Junior Fiú Bajnokság

ELITE Basket Törökbálint - Kosárlabda Akadémia Pécs 60-71 (17-16, 18-22, 17-12, 8-21)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Soós 20/3, Kucsora 16/3, Balázs 11, Riskó 8, Bíró 6, Benke 6/6, Bálint 4, Szavai-, Fülöp Zs.-, Geiger-.

Edzők: Ivica Mavrenszki, Kaltenecker András

2015.11.15. Pécs, TÁSI

Gyermek Bajnokság, Alapszakasz, 2. ford.

B. csoport

PVSK-Panthers „A” – Kosárlabda Akadémia Pécs Leány „A” 64-48 (14:8,16:14, Bünt.:6:1, 10:17,18:8)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Husznai Mirjám 4, LACZKÓ SÁRA 10, Martin Anna 2, Mészáros Tánja 2, Ackermann Zsófia -, Szűcs Anna -, Kohn Petra 3, DELY BIANKA 11, LAUER VANESSZA 13, Lacza Virág 3, Bunyik Lilian -,Bükösdi Maja -.

Füzesi Gábor: A meccs úgy kezdődött, hogy nem hagytuk elhúzni az ellenfelet. A második negyed elején 4 pontos előnybe kerültünk, amit nem tudtunk sokáig tartani, és félidei gyenge büntetőzésünkkel 13 pontot vertek ránk. A harmadik negyedet remek játékkal nyertük, 6 pontra zárkózva. A negyedikben viszont egyértelműen jobb volt az ellenfél. Nem kell szégyenkeznünk, alaposan megnehezítettük a PVSK-s fiúk dolgát. Tartjuk a tendenciát is: tavaly óta minden meccsünkön egyre kevesebbel kapunk ki tőlük.
Kosárlabda Akadémia Pécs Leány „A” – GYKSE Szekszárd 71 : 47 (21:7, 9:8, Bünt.:5:3, 21:12, 15:17)

Pontok: Husznai Mirjám -, LACZKÓ SÁRA 14, Martin Anna 3, Mészáros Tánja 1, Ackermann Zsófia 9,Szűcs Anna 2, Kohn Petra 1, DELY BIANKA 19, LAUER VANESSZA 11, Lacza Virág 2, Bunyik Lilian 8,Bükösdi Maja 1.

Füzesi Gábor: Lendületes, határozott játékunkkal a vártnál könnyebben fektettük két vállra a szekszárdi fiúkat. Gratulálok a csapatnak, és a mai nap legjobbjának, Dely Biankának!

E. csoport 2015.11.14. Tamási, Vályi Péter Szakiskola

Marcali Szürkefarkasok – Kosárlabda Akadémia Pécs Leány „B” 49 : 34 (9:8, 14:4, Bünt.:5:4, 12:6, 9:12)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Somogyvári Flóra -, Simon Dorottya 9, Boda Sára -, Fenyvesi Petra -, Bedegi Réka -,Hegedüs Réka -, Karácsonyi-Domány Liza -, Séra Zsófia 7, Bükösdi Maja 10, Bachmann Irina -.

Kosárlabda Akadémia Pécs Leány „B” – Tamási Dámocskák 33 : 50 (9:9, 7:14, Bünt.: 1:3, 10:8, 6:16)
Pontok: Somogyvári Flóra 1, Simon Dorottya 1, Boda Sára 3, Fenyvesi Petra 4, Bedegi Réka 2,Hegedüs Réka -, Karácsonyi-Domány Liza 6, Séra Zsófia 3, Bükösdi Maja 5, Bachmann Irina 4.

Füzesi Gábor: Sajnos nem sikerült megismételni az elmúlt forduló meggyőző teljesítményét. Puha pontatlan védekezéssel kezdtük, és ezt később is csak helyenként tudtuk kijavítani . Az első mérkőzésen ráadásul csak négyen tudtak pontot szerezni csapatunkból. A második meccsen is csak két negyedben tudtuk tartani az ellenfelet, a végén pedig teljesen összeomlottunk. Gyenge meccseket játszottunk, mindenképpen többet tudunk ennél a teljesítménynél.

Edző: Füzesi Gábor                                                                                                                                                  Másodedző: Gyenizse Áron
2015.11.15. Székesfehérvár
Kiemelt Kadett Fiú Bajnokság

Dávid Kornél KA/A - Kosárlabda Akadémia Pécs / A 87-62 (29-8, 18-14, 22-22, 18-18)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Omenaka 22, Kovacsics 14, Erdei 11, Fekete 8, Várbíró 4, Vad 2, Mogyorósi 1, Halász-, Varga D.-, Szentpáli-, Perlaki-.
Edző: Zalay Zoltán
Zalay Zoltán: A játék minden elemében jobbnak bizonyult az ellenfél, megérdemelten nyert ekkora különbséggel. Ma nem tudtuk megoldani a labda felhozását és az első passzt.
2015.11.14.
Kiemelt Junior Leány Bajnokság

Atomerőmű KSC Szekszárd–PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs 42-73 (18-16, 6-29, 7-15, 11-13)
A PEAC-Kosárlabda Akadémia: Juhász 17, Scherer 16, Zólyomi 10, Szücs 8, Szeitl 8, Tenyér 4, Demeter 6, Benke 3.
Edző: Imreh Ajtony
Imreh Ajtony: Kicsit álmosan és enerváltan kezdtük a mérkőzést, de az első negyedben labdaszerzésekből, gyors indítások után szerzett pontokból előnyt tudtunk szerezni. Ezt sajnos idővel leadtuk, de a második és a harmadik negyedben szépen játszottunk, s ismét elhúztunk ellenfelünktől. Véleményem szerint számunkra nagyon hasznos, jó meccset játszottunk. Úgy érzem, hogy ha nem is könnyen, de lassan rákerülünk arra az útra, amire szeretnénk. Változatlanul azt mondom, hogy nem megy olyan könnyen a játékosaim összeszoktatása, mint ahogy azt a szezon elején én gondoltam. De elégedett vagyok az utóbbi időben nyújtott edzésmunkával és a mérkőzéseken mutatott teljesítménnyel is.
2015.11.14., Nagykanizsa
Serdülő Leány Bajnokság 2. forduló
Kaposvári Gyakorló DSE – Kosárlabda Akadémia Pécs 54-111 (6-33, 17-31, 12-26, 19-21)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Füzesi 4, Zólyomi -, Tolnai 4,Pifkó 7, Harsányi 12, Palaczki 15, Fekete 6, Mészáros 9, Bachmann 11, Habling 10, Hegedűs 16, Molnár 23
Kosárlabda Akadémia Pécs - Kanizsa DKK 69-83 (20-23, 24-14, 15-19, 10-27)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Füzesi 1, Zólyomi -, Tolnai 4, Pifkó 2, Harsányi 6, Palaczki 7, Mészáros 5, Bachmann 6, Habling 12, Kaposi 4, Hegedűs 12, Molnár 10
Edzők: Gyenizse Áron, Függ Vivien
Gyenizse Áron: Az első meccset nehéz értékelni a Gyakorló sok hiányzójának fényében. A Kanizsa ellen 38 percig szoros volt az eredmény, majd elfogyott a koncentráció. Nehéz nyerni 20 kihagyott büntetővel, 26 eladott labdával és 28 engedélyezett támadólepattanóval. Játékunkban biztató jelek is voltak.