Továbbra is veretlenek a juniorok

2017. október 24.
Továbbra is veretlenek a juniorok Junior fiú csapatunk 89-76-ra legyőzte a Falcót a Kiemelt Bajnokságban, így továbbra is őrzik veretlenségüket Ivica Mavrenszki tanítványai. A Kadett fiúk egyetlen ponttal maradtak alul a Körmend ellen.
A három negyedig kiegyenlített mérkőzést a Pécs az utolsó tíz perc hajrájával (28-10) nyerték meg a fiúk, a legtöbb pontot Kovacsics (25 p) és Mezei (21 p) szerezte, Erdei Ádám pedig 18 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát ért el.

2017.10.22. Pécs

Kiemelt Junior Fiú Bajnokság

Kosárlabda Akadémia Pécs-Falco-Vulcano Energia KC 89-76 (22-21, 20-21, 19-24, 28-10)
Kosárlabda Akadémia Pécs: Kovacsics 25/6, Mezei 21, Erdei 18, Fekete 13, Karanfilovski 6, Váits 6, Vad-.

Ivica Mavrenszki: Gratulálok a játékosaimnak az újabb győzelemhez! Nem vagyunk egyszerű helyzetben, hiszen két játékosunk sérült, kettő pedig beteg, azért kifejezetten elégedett vagyok, mert csapatjátékot nyújtottunk és szép játékot mutattunk, főleg a harmadik negyed második felében és az utolsó negyedben.

Kadett fiú csapatunk ismét egyetlen ponttal maradt alul, 62-63-ra nyert egy végig kiélezett meccsen a Körmend a Kiemelt Bajnokságban. A pécsiek közül ketten is dupla-duplával zártak, Dervalics 22 pontot és 15 lepattanót, míg Balaskó 21 pontot és 17 lepattanót szerzett.

Kiemelt Kadett Fiú Bajnokság

Kosárlabda Akadémia Pécs – AKMÉ Körmendi Törpördögök 62-63 (12-10, 17-21, 18-16, 15-16)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Dervalics 22, Balaskó 21/9, Csernus 7/3, Borsos 6, Staubach 4, Bánki 2, Rausch-, Bátai-.

Zalay Zoltán: Újra egypontos vereség, de ebben most sok köszönet nem volt. Rengeteg alap dologban hibáztunk, kár érte.