Túl sok hibát vétettünk, amit kihasználtak a paksiak

2023. október 15.
Túl sok hibát vétettünk, amit kihasználtak a paksiak Zsinórban a negyedik bajnokiját már nem sikerült megnyernie Akadémiánk fiatal csapatának az NB I. B Zöld csoportjában.

A Paks elleni mérkőzés nem a mi szájízünk szerint alakult, a vendégek ugyanis megnyerték az első két negyedet, és a nagyszünetben 37-26-ra vezettek. A folytatásban felcsillant a remény, a harmadik negyedben faragtunk a hátrányból (47-51), de a záró tíz percben nem sikerült fordítanunk, így három győztes meccs után a negyediket elveszítettük.

A mérkőzésen Herger Salamon dupla-duplázott, 12 pontot dobott és 12 lepattanót szerzett, Bor Gábor pedig közel volt ehhez, hiszen 17 ponttal és 9 lepattanóval zárt.

Sértő Ádám: – Gratulálok a paksiaknak a győzelemhez, a mai napon sokkal koncentráltabban játszottak, mint mi, megérdemelték a sikert. Rengeteg hibát vétettünk támadásban, sok olyat, amilyet idáig még nem, úgyhogy mindenképpen mihamarabb kijavítjuk ezeket. A Paksnak sok sikert kívánunk a folytatásban.

Morgen Frigyes: – Nagyon hasznos mérkőzés volt ez mindkét fiatal csapat számára. Boldog vagyok, hogy nekünk sikerült nyernünk, nagyon ki voltunk már éhezve egy sikerélményre. További sok sikert kívánok a pécsi játékosoknak a további fejlődéshez.

NKA Universitas Pécs II.–Atomerőmű SE U23 65-74 (14-21, 12-16, 21-14, 18-23)

Férfi kosárlabda NB I. B Zöld csoport, 4. forduló. NKA Universitas Pécs II.: Bor 17/3, Merkl 8/3, Zalay B. 1, Angyal 2, Herger 12/3. Csere: Bánfi 14/6, Fonyó 5/3, Bolyos M. 2, Korszunszkij 2, Füzesi, Cekic 2. Vezetőedző: Sértő Ádám. Atomerőmű SE U23: Sövegjártó 10/3, Pajor 15/6, Radics 13, Heimann 10/3, Arnold B. 4. Csere: Kékesi 6, Géringer 11/9, Sáfrán 2, Imre M. 3/3. Vezetőedző: Morgen Frigyes.