« vissza a döntő oldalára

Újabb kiütéses győzelem, ezúttal az NKA Pécs javára

2022. május 19.
Újabb kiütéses győzelem, ezúttal az NKA Pécs javára Közel 70 ponttal bizonyult jobbnak a Rátgéber Akadémia, amely 106-39-re verte a Zsíros Akadémia Kőbánya csapatát.

Jól kezdte a mérkőzést az NKA Pécs, amely az 5. percben már 11 pontos előnyre (15-4) tett szert, amire válaszként időt kért a Zsíros Akadémia. Azonban valószínűleg nem sikerült megtalálni az ellenszert, ugyanis a pécsiek tovább növelték a különbséget Burony Bálint vezetésével, amivel már közel 20 ponttal vezettek a dudaszókor (28-9). A második negyedben tovább domináltak a házigazdák, akik a nagyszünetre 52-21-re növelték előnyüket.

A harmadik játékrészben sem történt nagy meglepetés, amit az első félidőben láthattunk, az folytatódott. A hazai csapat további 11 ponttal könyvelhetett el nagyobb előnyt a félideihez képest (75-33). Következett az utolsó negyed, ami a legnagyobb különbséget hozta (31-6) – a mérkőzés vége 106-39 lett az NKA Pécs javára.

A mérkőzés során az NKA Pécsben dupla-duplázott Schneider Martin, aki 13 pontot és 12 lepattanót szerzett.

Bolyos Róbert: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Szépen kezdtük a tornát, jól játszottunk negyven percen keresztül. Megyünk tovább, készülünk a következő mérkőzésre. Sok sikert kívánunk a Zsíros Akadémiának!

Tápai Zsolt: – Felkészülési mérkőzéssel kezdődött számunkra a döntő, ahol a hazaiak érvényesítették a papírformát. Holnap pedig megkezdjük a torna érdemi részét. Gratulálok a Pécsnek!

NKA Pécs A–Zsíros Akadémia Kőbánya A 106-39 (28-9, 24-12, 23-12, 31-6)

NKA Pécs A: Hirth 12/6, Herke 4, Burony 18, Pavlík 10, Király 10. Csere: Gasteiger 5/3, Rácz 9/3, Schneider 13, Baráth 8, Inalegwu 8, Horvát 6, Erdélyi 3/3. Vezetőedző: Bolyos Róbert. Zsíros Akadémia Kőbánya A: Horváth 7, Szűcs 2, Halász 2, Pelle 1, Nagy B. 4. Csere: Tenke, Nagy Á. 10, Ruszkai 3/3, Eszenyi 4, Bacskó, Szűk, Papp 2, Fekete, Dobos 4. Vezetőedző: Tápai Zsolt.