Újabb nagyon értékes skalpot szereztünk!

2021. január 16.
Újabb nagyon értékes skalpot szereztünk! Nagyon jó ellenfelet győzött le felnőtt férfi csapatunk az NB I. B Piros csoportban: a harmadik negyed végéig a rutinos játékosokat felvonultató Salgótarjánnak állt a zászló, ám az utolsó tíz perc abszolút rólunk szólt, mindössze kilenc pontot kaptunk.

Erős ellenfelet láttunk vendégül Akadémiánkon, számítani lehetett rá, hogy rengeteg energiát kell mozgósítani a győzelem érdekében. A Salgótarjánban több tapasztalt, A-csoportot is megjárt játékos lépett pályára, s nagyon sokáig úgy tűnt, mindez elég is lesz ahhoz, hogy győztesen távozzanak tőlünk.
De nem volt elég!
Az első negyed abszolút nem a védekezésről szólt, mindkét csapat szórta a pontokat. A folytatásban aztán mi egyre nehezebben találtunk be, míg védekezésben semmi sem javult: rosszul védekeztük le a pick and rollokat, így ellenfelünk könnyen került a palánk alá és sorra szerezte a könnyű kosarakat. A 26. percben, 41-52-nél elúszni látszott a hajó, de csapatunkra nem az a jellemző, hogy bármilyen szituációban is feladja a küzdelmet.
Ivica Mavrenski a tőle megszokott tűzzel, energiával űzte-hajtotta a fiúkat, akik szép lassan elkapták a fonalat. Mindenki kezdte hozzátenni a magáét: volt, amikor Uros Rosic szerzett egymás után két duplát, majd Váits Olivér pillanatai következtek, aki két perc alatt bevágott kilenc pontot, s ezzel fordítottunk (62-61). Visszavolt ekkor még négy perc, de érezni lehetett, hogy a vendégeknél megállt a tudomány, minket pedig már nem lehet megállítani – vitt minket előre a lendület. A hajrában minden energiánkat mozgósítottuk, sorra védekeztük ki ellenfelünk kísérleteit, s végül ragyogó, nagyon értékes győzelmet arattunk!
Ivica Mavrenski: – Tudtuk, hogy kemény, nehéz mérkőzés lesz. Nagyon jó ellenféllel, jó játékosokkal találkoztunk. Az első félidőben sok problémánk volt, főleg védekezésben. A második félidőre váltottunk védekezésben, ami hatásos volt, innentől kezdve jobb ritmusban kosárlabdáztunk. Az utolsó negyed pedig kiválóan sikerült, ennek köszönhetően nyertünk. Gratulálok játékosaimnak a győzelemhez!
Szabó Zoltán: – A mérkőzés jelentős részében sikerült végrehajtani azt, amit megbeszéltünk, de az utolsó negyedben sajnos megint előjöttek a mostanában előforduló hibáink. Ameddig ezeket nem tudjuk egy teljes meccsre kiküszöbölni, nem fogunk nyerni! Gratulálok a pécsieknek, szerdán megpróbálunk visszavágni!

NKA Pécs–Salgótarjáni KSE 70-65 (23-23, 12-18, 12-15, 23-9)
Férfi NB I. B Piros csoport. NKA Pécs: Fülöp Zs. 3/3, Benke 12/6, Kocsis 6, Scherer 5/3, Karavdic 16. Csere: Váits 11/3, Rosic 10/6, Gáspár M. 2, Lados 3, Kollár 2, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Salgótarján: Herendic 22, Joó 2, Karanfilovski 4, Boinitzer 2, Sömenek 15/3. Csere: Bán 8/3, Molnár 2, Hajdu 8, Bogatin 2. Vezetőedző: Szabó Zoltán.

További eredmények: TF-BP–Vasas 71-88, MAFC–BKG Príma 87-89, Nagykőrös–MEAFC Miskolc 93-77.