Vasárnap bronzcsata következik

2019. március 09.
Vasárnap bronzcsata következik 70-56-ra megnyerte az elődöntőt a veretlenségét megőrző Vasas Akadémia, csapatunk a bronzért lép pályára a DVTK ellen vasárnap 13 órakor. Csapatunk legjobbja Wentzel Nóra volt, aki 28 ponttal zárta a találkozót, motorja és szíve volt a PEAC-nak a döntőért folytatott harcban.
A csütörtöki mérkőzésen bokasérülést szenvedő Habling Larát továbbra is nélkülöznie kellett a PEAC Kosárlabda Akadémia csapatának. Másfél perc elteltével Wentzel Nóri révén megszületett az első pécsi kosár, amire a túloldalon Dombai Réka válaszolt. Egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a támadásban pontosabban játszó Vasas Varga Alíz vezérletével 18-12-re meglépett. Hibáztak a fővárosiak is, így Ilina Selcova és Varga Eszti faragott a PEAC hátrányán, de ellenfele újítani tudott, amely 23-17-re vezetett tíz perc játék után. Két percig nem esett kosár a második negyed elején, majd a Dombai dobta be emberrel együtt a labdát a gyűrűbe, amire a túloldalon Radakovic Ina válaszolt (25-19), aki nem sokkal később megkapta harmadik személyi hibáját. Nem találta a Vasas védelem ellenszerét a pécsi gárda, dobásai rendre kimaradtak, így a negyed derekán 30-19-re vezetett a Vasas Boros triplája után. Varga Eszter adott egy remek labdát Wentzel Nórinak, amivel 34-23-ra változott az állás, de a pécsiek legjobbja mellett nem akadt más, aki lendíteni tudott volna a PEAC-on, míg a másik oldalon Dombai Réka is Varga Alíz is kétszámjegyű pontot ért el húsz perc alatt. Néhány másodperc volt vissza a nagyszünetig, amikor a Vasas támadhatott, Wentzel Nóri szemfüles módon labdát szerzett, amit aztán faulttal együtt bedobott, majd a ráadás büntetőt is helyére tette, így tíz pontra csökkentve csapata hátrányát (41-31).

A fordulás után büntetőkkel lépett előrébb a PEAC, Wentzel Nóra már a 18. pontját szerezte, de mezőnyből egy jó darabig nem találtak, be a pécsiek. Amikor kicsit koncentráltabban tudtak játszani, tíz pont alá csökkent a különbség (27. perc 47-38). Dombai zúzott be egy hármast a sarokból, majd Budácsik talált be a Vasasnál (52-38). Két Wentzel-duplával tartotta magát a pécsi gárda, de a Vasas pontos büntetőzése nyomán 56-42-re vezetett a záró játékrész előtt. Selcova Ilina kétszer, Vojinovic Milica egyszer talált be közelről a PEAC-nál, nyolc pontnyira zsugorítva a különbséget (56-48). Időt kért a Vasas, ami után egy másodperccel a támadóidő lejárta előtt Dombai volt eredményes. Lepattanókat szedett és pontosabban célzott a fővárosi gárda (25. perc 62-50), és mivel a hátralévő időben sokat nem változott a játék képe, a végére tizennégy pont lett a különbség a Vasas javára (70-56). Megismétlődnek tehát a tavalyi éremcsaták, a 15 órakor kezdődő fináléban a Vasas Akadémia a Csata DSE ellen lép pályára, míg a bronzért a két vidéki fellegvár, Pécs és Miskolc csapatai csapnak össze 13 órától.

Vasas Akadémia – PEAC Kosárlabda Akadémia 70-56 (23-17, 18-14, 15-11, 14-14)

Pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos centerpálya

V.: Tóth Cecília, Marton Péter, Stánicz Péter

Vasas Akadémia: Smailbegovic 6, Boros 5/3, Dombai 17/6, Varga 20, Budácsik 13. Csere: Szerencsés 6, Mudra -, Vígh 3, Dúl T. -, Altmann -. Edző: Igor Skocovski, Dragoljub Krivacevic

PEAC Kosárlabda Akadémia: Varga 7, Wentzel N. 28, Hegedűs 1, Radakovic 2, Vojinovic 6/3. Csere: Selcova 12, Szücs -, Kaposi -, Wentzel H. -. Edző: Hartung Anita, Gyenizse Áron

Igor Skocovski (Vasas Akadémia): Nagy csata volt két remek csapat között, mindkét együttes maximálisan koncentrált mind a támadó-, mind a védőoldalon. A csapatunk nagyon jó összhangban működött, amit talán a legszebb dolog egy edzőnek látni. Örülünk, hogy döntőbe jutottunk, de tudjuk, hogy nagy rivális ellen fogunk játszani.

Hartung Anita (PEAC Kosárlabda Akadémia): Harcoltunk, de sajnos nem sikerült a bravúr. Gratulálok az ellenfelünknek. Nekünk van húsz óránk, hogy a bronzmeccsre újra egy bivalyerős pécsi csapat lépjen parkettre.