Végig kézben tartottuk a meccset, győztünk a Veszprém ellen!

2021. december 05.
Végig kézben tartottuk a meccset, győztünk a Veszprém ellen! Felnőtt férfi csapatunk erős ellenfelet fogadott, de a fiúk bizonyították, hogy bárki ellen képesek nyerni: egy nagyon jó meccsen nyolc ponttal győztek a Veszprém ellen!

Szoros első negyeddel kezdődött a mérkőzés, amely után ragyogó második tíz percet produkáltunk. A 17-16-os állásból hamar 25-16-ot produkáltunk, köszönhetően annak, hogy Djordjevic dupláját követte Váits és Scherer egy-egy triplája – jött is a vendégek időkérése. Szerencsére nem hatott! A folytatásban is remek ritmusban, jól támadtunk, ültek a dobásaink, nem mellesleg pedig határozottan is védekeztünk, így aztán tíz pont fölé nőtt az előnyünk. Jó volt látni csapatunkat, szép első félidőt produkáltak a fiúk!

A nagyszünetben 45-32-re vezettünk, úgy tűnt, simán meglesz a hetedik győzelmünk. De hamar ráébresztett bennünket a Veszprém, hogy ebben a mezőnyben vajmi ritkán lehet izgallommentesen nyerni! A harmadik negyedben dadogott a támadójátékunk, a vendégek behúzták ezt a tíz percet, és ezzel feljöttek 57-51-re. Sőt, a 32. percre még közelebb kapaszkodtak, már 55-57-et mutatott az eredményjelző, amikor jött Djordjevic nyugtatóval felérő duplája. Nagyon kellett! Ezek pedig a szerb center pillanatai volta, nem sokkal később ugyanis labdát szerzett, indította Benkét, aki ziccerezett: 61-55, kicsit fellélegezhettünk.

Látszott, hogy csapatunk újra elkapta a fonalat, frissek és kemények voltak a srácok, egymás után több veszprémi akciót is kivédekeztünk. Támadásban pedig öröm volt nézni, ahogy jár a labda – néha szemmel alig lehetett követni. A negyed közepén Rátvay szedett le egy fontos támadólepattanót, amiből aztán két pontot szerzett, majd dobott egy újabb duplát, nem sokkal később pedig a pályára küldött Meszlényi vágott be a tőle megszokott pókerarccal egy triplát, amivel 71-60-ra megléptünk. A vendégek ekkor már elsősorban csak Madár hármasaiban bíztak, de mivel Meszlényi bedobott még egyet, nem igazán tudtak közelebb kerülni. Az utolsó perc így már nem hozott körömrágós izgalmakat, 78-70-re nyertünk, s ezzel megszereztük hetedik bajnoki győzelmünket!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a fiúknak a győzelemhez, nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg egy kemény, erős ellenféllel szemben! Az első félidőben nagyon jól játszottunk, aztán a vendégek visszajöttek a meccsbe, de a végjátékban jobbak voltunk és mi győztünk. Sok sikert kívánunk a Veszprémnek a folytatásra!

Martin Blaho: – Az első félidőben agresszíven, keményen játszottak a házigazdák, mi ebben elmaradtunk tőlük. A nagyszünetben próbáltunk ezen változtatni, ami egy ideig sikerült is, a harmadik negyedben jól játszottunk. Sajnos túl sok üres triplát hibáztunk el. Gratulálok a pécsi csapatnak a győzelemhez!

NKA Pécs–Veszprémi Kosárlabda Kft. 78-70 (17-16, 28-16, 12-19, 21-19)

NKA Pécs: Bíró L. 8/3, Meszlényi 9/6, Benke 9/3, Rátvay 19, Djordjevic 13/3. Csere: Lados 2, Váits 7/3, Scherer 3/3, Kocsis 8, Kollár, Herger. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Veszprémi Kosárlabda Kft.: Szabó P. 9/3, Madár 27/21, Glatz 2, Tóth N. 6, Dukic 9/6. Csere: Horváth Á. 10/6, Birkás, Dancsecs 7/6. Vezetőedző: Martin Blaho.