Végig vezetve győztünk a BKG otthonában, egyre szilárdabb a harmadik helyünk

2022. február 07.
Végig vezetve győztünk a BKG otthonában, egyre szilárdabb a harmadik helyünk Felnőtt férfi csapatunk nagyon fontos mérkőzést nyert meg idegenben, hiszen a hozzánk hasonló játékerőt képviselő BKG-t a saját otthonában múlta felül magabiztos teljesítménnyel – visszavágva ezzel az őszi hazai vereségért.

Nagyon fontos mérkőzés előtt álltunk, hiszen egy BKG elleni győzelemmel megszilárdíthattuk a harmadik helyünket, nem mellesleg leszakíthattuk ellenfelünket. Az őszi egymás elleni meccsen kellemetlen meglepetést okozott számunkra a fővárosi csapat, hiszen egyetlen ponttal (84-83) legyőzött bennünket hazai pályán, most itt volt az esély a visszavágásra.

Ezzel az eséllyel pedig éltünk is, ráadásul nem is akárhogyan! Az első perctől kezdve mi irányítottuk a mérkőzést, s az első negyedben már jelentős, tízpontos előnyt harcoltunk ki. A folytatásban is nagy tempót diktáltunk, így állandósítani tudtuk ezt a különbséget. Csak a harmadik negyedben tört meg a lendületünk, amit ki is használtak a házigazdák, akik a 28. percben Lakatos büntetőjével feljöttek három pontra (61-64), de szerencsére ezen a napon nem lehetett minket komolyabban zavarba hozni. Az utolsó felvonásban már ismét a mi akaratunk érvényesült, magabiztos előnyre tettünk szert, és végül 94-84-re győztünk!

Csapatunkban centerünk, Nemanja Djordjevic dupla-duplával zárta a találkozót, 19 pontja mellett 15 lepattanót is szerzett. Scherer Bálint pedig ihletett formában dobta a triplákat, hatszor is betalált távolról, ráadásul hatékonyan is célzott, hiszen mindössze kilenc kísérlete volt, ami 67 százalékot jelent.

Dr. Nagy Ágoston: – Sajnos egy rossz első negyeddel kezdtük a mérkőzést. Ezt nem tudtuk kijavítani, még úgy sem, hogy a harmadikban felülmúlta önmagát a csapat.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Tudtuk, hogy egy erős ellenfélhez jövünk, és egy nehéz meccs vár ránk. Így is lett. Elégedett vagyok sok dologgal, tulajdonképpen végig vezettünk a mérkőzésen. Volt egy gyengébb periódusunk a harmadik negyedben, viszont ebből időben ki tudtunk jönni, visszaállítottuk a különbséget, ami a találkozó végéig megmaradt. Sok sikert kívánunk a BKG-nak a folytatásra!

BKG Príma Akadémia–NKA Pécs 84-94 (15-25, 22-24, 27-19, 20-26)

BKG: Nagy Botond 40/24, Nagy Benedek 13/6, Lakatos 3, Allen 14, Buzás 3. Csere: Reizer 8, Halász 3, Molnár Cs., Szeleczki. Vezetőedző: dr. Nagy Ágoston. NKA Pécs: Lados 8, Benke 11/6, Meszlényi 5/3, Rátvay 9, Djordjevic 19/3. Csere: Scherer 18/18, Bíró L. 10/3, Kocsis 4, Kollár 6, Váits 2, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.