Végig kontrolláltuk a mérkőzést

2020. február 16.
Végig kontrolláltuk a mérkőzést Nagyon jól kezdett férfi NB I. B Zöld csoportos csapatunk Egerben, a nagyszünetben már huszonkét ponttal vezetett, s végül 83-64-re nyert. Ivica Mavrenski tanítványai húsz forduló után tizenhat győzelemnél tartanak.
A sereghajtó otthonába látogatott csapatunk, s az erőviszonyok alapján sejteni lehetett, hogy nem forog majd veszélyben a győzelmünk, hiszen mi a második helyről rugaszkodtunk neki ennek a csatának. A nagy harc elmaradt, amit nem különösebben bántunk: nagyon jól kezdtek Ivica Mavrenski tanítványai, az első és a második negyedet is jelentős különbséggel nyerték, s ennek köszönhetően a nagyszünetre eldőlt minden (26-48). A folytatásban már kiegyenlített volt a találkozó, nem tudtuk tovább növelni az előnyünket, de így is nagyon magabiztosan, egy híján húsz ponttal, 83-64-re győztünk.
Csapatunkban mindössze ketten jutottak tíz pont fölé, Meleg Gergő és Aleksa Dobrijevic: előbbi 26-ot, utóbbi 18-at szerzett. Érdemes megjegyezni, hogy a lepattanók (25, ill. 38) és a gólpasszok (4, ill. 11) tekintetében sokkal jobbak voltunk ellenfelünknél.
Ivica Mavrenski: – Először is gratulálok a játékosaimnak, örülök, hogy végig kontroll alatt tudtuk tartani a mérkőzést. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű bajnoki, és hogy koncentrálnunk kell negyven percen keresztül. További sok sikert kívánunk az Eger csapatának!

EKE Eger KOK–Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 64-83 (14-23, 12-25, 18-18, 20-17)
Férfi NB I. B Zöld csoport, 15. forduló. Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs: Fülöp Zs. 2, Vukas 8/6, Benke 7/3, Meleg 26/6, Dobrijevic 18. Csere: Váits 3/3, Rosic 7/3, Rátvay 8, Fekete 2, Mezei, Horváth Cs., Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.