Vereség a nyitómeccsen

2019. május 23.
Vereség a nyitómeccsen A BEAC dominálta a Nemzeti Serdülő Leány Döntő nyitómeccsét, a középső két negyedben kialakított különbséggel magabiztosan nyerte az első csoportmeccset csapatunk ellen.
A BEAC-Újbuda kezdte jobban az országos döntő első mérkőzését, 12-3-as vezetést szereztek a fővárosiak. Innen kezdett zárkózni a Pécs Jónás Mirjana két kosarával (12-7). Kohn Petra pontosan büntetőzött, majd ismét Jónás villant, 3 pontra csökkentve a differenciát (14-11). Ennél közelebb nem sikerült kerülni a BEAC-hoz, eladott labdáinkból szerezhettek könnyű kosarakat, Jánosit pedig nem tudták tartani a pécsi lányok, 13 pontnál tartott a játékos (21-11). A negyedet a jobban koncentráló, a Pécs hibáit kihasználó BEAC 26-15-re nyerte.

A második negyed feléig tartotta a különbséget a Rátgéber Akadémia, Szűcs Anna közelijével 30-21-nél volt a legközelebb ellenfeléhez csapatunk. A játékrész utolsó három percében azonban Jécsák vette hátára a BEAC-ot, ponterős játékával 45-24-re elhúzott a budapesti csapat.

A harmadik negyedben tovább nőtt a differencia a két csapat között, a Pécs gyenge dobószázalékához a másik oldalon Jánosi eredményes támadójátéka járult, 30 pont fölé nőtt a BEAC előnye, a tíz perc végére 62-31 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó negyed játékképe sokkal kiegyenlítettebben alakult, pécsi oldalról Szűcs Anna és Morshauzer Petra volt eredményes, a játékrészt 15-18-ra nyerte csapatunk, a mérkőzés végeredménye 77-49 lett a BEAC javára.

BEAC-Újbuda KA -Kosárlabda Akadémia Pécs 77-49 (26-15, 19-9, 17-7, 15-18)

Kosárlabda Akadémia Pécs: Jónás 12, Morshauzer 11, Szűcs 7, Kohn 6, Simon 4, Fekete 3, Pusztai 3, Martin 1, László 1, Séra 1, Karácsonyi-Domány-, Szakács-.

Hartung Anita: Sajnos a gyenge dobószázalékunk megpecsételte a sorsunkat! Gratulálunk a Beac csapatának! Nekünk meg kell próbálnunk a következő mérkőzéseken javítani.