Vereség óriási csatában

2019. november 22.
Vereség óriási csatában Akadémiánk kadett leány „A” csapata nagyon közel állt ahhoz, hogy megszerezze negyedik győzelmét, ám végül kétpontos vereséget szenvedett Nagykanizsán.
Két erős csapat találkozott Nagykanizsán: a házigazda Vadmacskák 4/1-es győzelem/vereség mutatóval várták Ninkovics Marija tanítványait (3/1). A bajnoki ennek megfelelően alakult, hatalmas csatát vívott egymással a két együttes. Az első negyed döntetlenre végződött, a másodikat viszont a hazaiak vitték el négy ponttal. A harmadikban aztán Laczkó Sáráék domináltak, ennek köszönhetően négypontos előnnyel futottak neki az utolsó felvonásnak. Itt végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, s miután az utolsó percben Olawuyi duplájával 70-70 volt az állás, úgy tűnt, hosszabbítás lesz – ám a slusszpoén sajnos Baa Dominikáé volt.
Csapatunkban Olawuyi dobta a legtöbb pontot, 20-ig jutott, emellett elképesztő mennyiségű lepattanót szedett: 25-öt!
Ninkovics Marija: – A lányok nagyot küzdöttek negyven percen keresztül, sajnos nem tudtuk felvenni a ritmust a harmincöt percen keresztül zónázó Kanizsával szemben. Ez a zónavédekezés nem fog arra sarkallni minket, hogy változtassunk a filozófiánkon, továbbra is úgy fogunk dolgozni, hogy fejlődjenek a lányaink és jó felnőtt játékosokat neveljünk belőlük. Kijavítjuk a hibákat és dolgozunk tovább keményen!

Kanizsai Vadmacskák SE–NKA Pécs „A” 72-70 (17-17, 23-19, 10-18, 22-16)
Kadett leány bajnokság. NKA Pécs „A”: Laczkó 15, Nagy R. 13/3, Édes 14, Varga 4, Olawuyi 20. Csere: Orbán 2, Kropp 2, Szamosi, Kohn, Kiss V. Vezetőedző: Ninkovics Marija.