« vissza a döntő oldalára

Veretlenül csoportelső az NKA Pécs

2022. május 13.
Veretlenül csoportelső az NKA Pécs Harmadik csoportmeccsét is megnyerve lett csoportelső a házigazda, miután egy végig kiegyenlített, nagy küzdelmet hozó mérkőzésen 74-68-ra legyőzte a Kecskemét együttesét.

A pécsiek kezdték meg a pontok gyártását az NKA Pécs – Kecskeméti KA mérkőzésen, de nagyobb előnyt nem tudtak kialakítani, remekül tartották a lépést a kecskeméti fiúk. Az első játékrész felénél 12-11 állt az eredményjelzőn, majd egy 6-0-s sorozattal megléptek Lukácsiék. A negyed végére közelebb tudott kerülni a Kecskemét (22-18), amely a folytatásban átvette a vezetést (22-25). Időkéréssel rendezte csapata sorait és magasabb fokozatba kapcsoló házigazda, de nagyon szorosan tapadt ellenfelére a kecskeméti gárda is, így a nagyszünetre minimális pécsi előny maradt (43-42).

A gyors játék elég sok rontást hordozott magában mindkét oldalon, a 23. percben 46-46 volt az állás. Büntetőkkel, majd egy velőtrázó Lukácsi-triplával lendült előrébb az NKA, amely védekezésben is extrát nyújtott ebben a szakaszban. 54-46 után megemberelte magát a Kecskemét és közelebb tudott kerülni ellenfeléhez (54-51), a három pontos hátrányuk azonban megmaradt a záró játékrészre is. Egy rövid időre jobban ellépett a házigazda Pécs, ám keményen harcoltak a kecskemétiek is, ennek eredményeként három és fél perccel a vége előtt már csak 70-67 állt az eredményjelzőn. Óriási hangpárbaj közepette értünk el a végjátékhoz, amelyet nagy izgalmak közepette 74-68-ra megnyert az NKA Pécs, amely így csoportelsőként mehetett a legjobb négy közé.

NKA Pécs – Kecskeméti KA 74-68 (22-18, 21-24, 15-13, 16-13)

NKA Pécs: Pap 10/6, Fonyó 3, Mezőfi -, Teszárik 7/3, Angyal 10. Csere: Lukácsi 21/12, Balázs 9, Szita 6, Emelize 2, Vajda 6, Kiss Keve -. Edző: Bojan Salatic

Kecskeméti KA: Veliczky 7, Mészáros 16/6, Fellegi 8, Pettner 8, Szemerédi 12. Csere: Csillag 4, Kertli 12/6, Rajhona 1, Lázár -. Edző: Lakosa Zsolt

Bojan Salatic: Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk egy ilyen kiváló csapat ellen. Ez nagyon jól jött a csapatnak és jó felkészülés volt az elődöntőre. Készen állunk a holnapra és beleadunk mindent, amire képesen vagyunk.

Lakosa Zsolt: Gratulálok ellenfelünknek a győzelméhez. Kitűnő mérkőzést játszottunk, végig nyílt volt a küzdelem. Sajnos a végén az a kis plusz hiányzott. Büszke vagyok a csapatomra, kecskeméti gyerekek, saját neveléseink. Ha máshol van a meccs, valószínűleg mi nyerünk. Tegnap délelőtt kellett volna így teljesíteni, akkor négy között lennénk.