« vissza a döntő oldalára

Veretlenül lettek csoportelsők a serdülő fiúk!

2023. május 20.
Veretlenül lettek csoportelsők a serdülő fiúk! A harmadik csoportmérkőzését is megnyerte serdülő fiú A csapatunk az Akadémiánkon zajló országos döntőben – az elődöntőben a MEAFC-Jezsuita gárdájával találkozunk ma délután (16.00).

A két győztesen megvívott csoportmeccs után a Zsíros Akadémia Kőbánya A volt csapatunk ellenfele az utolsó körben. Az első két negyedben szolid előnyre tettünk szert, a nagyszünetben 7 ponttal, 46-39-re vezettünk. Az elődöntőért küzdő ellenfelünk azonban természetesen nem adta fel, szívósan harcolt, aminek meg is lett az eredménye: szép lassan ledolgozta hátrányát, és a 38. percben utolért bennünket (70-70). A rendes játékidő végül 74-74-gyel zárult, jöhetett a ráadás, amely során újabb energiákat mozgósítottak játékosaink, és Zöldi Zétény duplájával megnyertük ezt a nagy csatát – 88-85 lett a végeredmény.

Moosz Milán: – Kaptunk kritikát, miszerint megpróbáltunk direkt kikapni, hogy a Honvéd csapata a körbeverés miatt kiessen. Aki érti a kosárlabdát, és látta ezt a meccset, az tudja, hogy erről szó sem volt. Tény, hogy abban a helyzetben voltunk, hogy megpróbálhattuk jobban elosztani a játékperceket, azonban mindvégig győzni akartunk! Hatalmas öröm számomra, hogy a kritikus helyzetekben helyén volt a szívünk és az eszünk.

Boronyai Zoltán: – A kosárlabda rengeteg apró döntésből áll össze, amik látszólag nem olyan fontosak, de az ilyen meccseken nyerik el az igazi jelentőségüket. A srácok igazi csapatként küzdöttek, hajtottak, óriási büszkeséggel tölt el, hogy velük dolgozhatok. A vereség fájó, de emelt fővel jöhettünk le a pályáról.

NKA Pécs/A–Zsíros Akadémia Kőbánya/A 88-85 (21-18, 25-21, 17-19, 11-16, 14-11) – hosszabbítás után

NKA Pécs/A: Fekete Á. 6, Inalegwu 19/9, Zöldi 22, Vajas 1, Tószegi-Sabath 1. Csere: Marokházi 19, Riegl 4, Csóti 2, Gurzó 7, Teszárik, Gáspár V. 7, Rácz. Vezetőedző: Moosz Milán. Zsíros Akadémia Kőbánya/A: Dobos 9, Nagy Á. 32/3, Felter 3/3, Bayomi L., Szabó L. Csere: Lantos 11, Halász 11/3, Szűk 12, Fekete N. 5/3, Mezei, Paul 2, Bayomi Zs. Vezetőedző: Boronyai Zoltán.