Veretlenül nyerte a magyar válogatott az Olimpiai Reménységek Versenyét

2014. december 30.
Veretlenül nyerte a magyar válogatott az Olimpiai Reménységek Versenyét A döntőben 79-56-ra nyert az U16-os magyar válogatott Csehország ellen, ezzel veretlenül nyerte meg a nyolc nemzet részvételével Pécsett megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyét.
Az ORV döntőjére, a Csehország-Magyarország mérkőzésre megtelt a TTK sportcsarnoka. Brabencova triplájával indult az Olimpiai Reménységek Versenyének döntője, Pusztai és Juhász révén azonban hamar átvette a vezetést a magyar válogatott (4-3). Vitulova újabb triplát szórt, ezután viszont Gerebenék percei következtek, 14-0-s rohammal 18-6-os vezetést szereztek. A hosszú kosárcsend után a csehek is betaláltak, és visszajöttek a meccsbe, az első negyed végére 21-15 lett a magyar válogatott javára.

Foitl és Pusztai révén növekedett újra a magyar előny, Gereben találatával pedig már 30-17-re vezetett Magyar Gergely csapata, és tartotta is a 10 pont körüli előnyt a magyar válogatott. A félidőre 41-30-as magyar vezetéssel vonulhattak a csapatok. A magyaroknál Pusztai 16 pontnál tartott a félidőre, a cseheknél Vitulova volt a legeredményesebb 9 ponttal. A statisztikából kitűnt a csehek 15 eladott labdája, ezt a magyar válogatott ki is használta, a könnyű kosaraknak nagy szerepe volt a vezetésben.

Juhász Dorka középtávolijával indult a második félidő, Lelik Réka kettesével pedig már 17 pont volt a differencia (47-30). Ebben a negyedben mindössze 12 pontot engedélyezett a magyar válogatott a cseheknek 23 dobott pont ellenében, ezzel pedig tulajdonképpen eldöntötték a találkozót az utolsó 10 perc előtt lányaink (64-42).

A győzelem az utolsó negyedben már nem forgott kockán, Magyar Gergely pedig játéklehetőséget adott az eddig kevesebb szerephez jutó játékosainak is. Magyarország végül veretlenül nyerte meg a nyolc ország részvételével megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyét Pécsett, miután a döntőben 79-56-ra legyőzte Csehországot. A magyar U16-os válogatott a Balkán Kupa után most hazai pályán is bizonyította, hogy sokra hivatott generáció.

Az All Star csapatba a szakemberek szavazatai alapján Ivona Katanic (Szerbia, 1-es poszt), Pusztai Petra (Magyarország, 2-es poszt), Zala Friskovec (Szlovénia, 3-as poszt), Juhász Dorka Kata (Magyarország, 4-es poszt) és Tereza Vitulova (Csehország,5-ös poszt) került. A torna MVP-je Gereben Lívia lett.

Magyarország-Csehország 79-56 (21-15, 20-15, 23-12, 15-14)

Magyarország: Lelik 8, Pusztai 21, Gereben 12, Juhász 4, Soós 4 cserék: Mérész 12, Foitl 7, Szeli 5, Varga 2, Boros 2, Karagits 2, Bernáth-.

Magyar Gergely: Nagyon jó lehetőséget teremtett a felkészüléshez ez a torna. Edzeni sajnos nem tudtunk előtte, de így legalább éles szituációkban tudtunk gyakorolni. A múlt heti Balkán Kupán is öt mérkőzést játszottunk, ami sokat kivett belőlünk, de ez szerencsére a játékunkon nem látszott. Előzetesen keményebb döntőre számítottam, de a csajok nagyon jó formát mutattak, a formaidőzítés nagyon jól sikerült, a legjobbkor játszottunk a legjobban. Nagyon büszke vagyok a lányokra, de ez nem csak az én érdemem, mivel ez egy nagyon jó garnitúra, az egész magyar utánpótlásképzés érdeme, hogy itt tartunk, és egy ilyen rangos, nyolccsapatos tornát meg tudtunk nyerni.