Visszajöttünk a pokolból, de fordítani nem tudtunk

2023. május 21.
Visszajöttünk a pokolból, de fordítani nem tudtunk Csak a mérkőzés eleje alakult a mi szájízünk szerint a bajnoki döntő második felvonásán, a PVSK-Veolia hazai pályán győzött, és ezzel egyenlített. Kedden az NKA Arénában ismét találkozunk, minden szurkolónkra szükségünk lesz.

Meghűlt a vér a PVSK szurkolóiban, amikor látták, hogy a mérkőzés elején gyakorlatilag átrohanunk a csapatukon: a 3. percben már 0-9 volt az állás. Sajnos idejében eszmélt ellenfelünk, amely a negyed végére ledolgozta hátrányát (18-18) – ekkor már érezhető volt, hogy könnyű meccsre egyik fél sem számíthat. A második tíz perc egészen elképesztően alakult, képtelenek voltunk a gyűrűbe találni, mindössze 7 pontot szereztünk, szerencsénkre azonban a hazaiak sem nagyon ment, így a nagyszünetben még közel volt egymáshoz a két csapat (28-25). A 15. percben azonban olyan dolog történt, ami meghatározta a mérkőzés kimenetelét, kezdő irányítónk, Kerpel-Fronius Gáspár ugyanis combsérülést szenvedett, nem tudta folytatni a játékot.

A harmadik negyedben ellenfelünk megtalálta az utat a gyűrűhöz, Németh András négy triplát is bevágott, miközben minket faultproblémák hátráltattak, illetve továbbra is borzasztó gyenge dobóformát mutattunk (végül 3/24-es triplamutatóval zártunk). A hazaiak előnye tetemesre hízott, a 31. percben Harler duplája után már húsz pont felett volt a különbség (57-36) – ekkor senki sem gondolta volna, hogy innen lehet visszaút.

Pedig volt, és erre lehet építeni! Játékosaink ugyanis összeszorított fogakkal, csakazértis hangulatban ugrottak neki a hátralévő nyolc percnek, és szép lassan elkezdték ledolgozni a hátrányt. A 36. percben Kovács Péter triplájával már tízen belül voltunk (62-53), lehetett újra reménykedni! Sőt, Benke Krisztián távolijának köszönhetően nem sokkal később már 64-58-at mutatott az eredményjelző, ekkor reális esélyünk volt arra, hogy utolérjük a beragadó hazaiakat, és fordítsunk. A hátralévő percekben azonban túl sok hibát vétettünk ahhoz, hogy ez végül összejöjjön, így mindössze annyit tudtunk elérni, hogy ne kapjunk ki nagy különbséggel: a végeredmény 67-58 lett.

Az állás tehát 1-1, kedden (19.00) a saját csarnokunkban folytatjuk, minden szurkolónkra szükségünk lesz!

Szrecsko Szekulovics: – Kicsit görcsösen kezdtünk, a védekezéssel összességében nem volt probléma, inkább a támadásoknál hibáztunk. Kerestük az egész első félidőben azt a stílust, ahogy mi szeretünk játszani, nem mentek a kinti dobások. Aztán jött Németh Bandi, pontosan ezt várom el tőle, dobott rövid idő alatt négy triplát. Nagyon jó volt újra a hangulat, nem győzöm elégszer elmondani, hogy mekkora segítség, köszönöm szépen! Megyünk tovább, döntetlen az állás újra, jövő kedden pedig megpróbálunk meglepetést okozni.

Ivica Mavrenski: – Először is gratulálok a PVSK-nak! Jobban játszottak, megérdemelten nyertek. Teljesen elvesztettük a ritmust, próbáltunk visszajönni a meccsbe, de nem tudtuk felvenni a szintet, 58 ponttal pedig nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Jövő kedden folytatjuk!

PVSK-Veolia–NKA Pécs 67-58 (18-18, 10-7, 27-11, 12-22)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, döntő, 2. mérkőzés. Pécs, Szamosi Nándor Sportcsarnok, 550 néző. PVSK-Veolia: Halász 8, Harler 26/3, Molnár, Bíró O., Horti 9. Csere: Tóth N. 9, Antóni 3, Németh 12/12, Takács, Bíró L. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 6, Kovács P. 13/3, Kollár 4, Meleg 17, Djordjevics 6. Csere: Lados 6/3, Benke 5/3, Scherer, Meszlényi 1, Rátvay, Kazy. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.