« vissza a döntő oldalára

Visszakapaszkodott a Honvéd, de nem tudta legyűrni a Vasast

2022. május 12.
Visszakapaszkodott a Honvéd, de nem tudta legyűrni a Vasast Óriási csatát vívott egymással a két fővárosi csapat, a Vasas Akadémia és a Bp. Honvéd – végül a vasasos fiúk örülhettek a győzelemnek.

Nem sűrűn potyogtak a kosarak a mérkőzés elején, s mint később kiderült, a meccs végéig hasonló maradt a helyzet. A Honvéd kezdett jobban, a 8. percben Csordás duplájával 10-4-re vezetett, de előnyét nem tudta megtartani a negyed végéig – 11-11-gyel zárult az első tíz perc. A második negyedben aztán beindult a Vasas, és nagyon gyorsan jelentős előnyre tett szert. Gyakorlatilag állva hagyta ellenfelét Katona Róbert együttese, amely 5 perc alatt 16-2-es etapot produkált (27-13), annak ellenére, hogy egyik meghatározó játékosa, Kiss-Leizer Gergő hamar faultproblémákkal küzdött. A nagyszünetben 13 ponttal, 35-22-re vezetett a Vasas, és a játék képe alapján úgy tűnt, biztosan meg is nyeri a meccset.

A 24. percben Szabó Soma triplája után már 18 ponttal vezetett a Vasas, a Honvéd azonban nem adta fel. Az utolsó negyednek 48-33-as állásról ugrottak neki a felek, s miután Mácsai Károly csapata szívósan kapaszkodott, a 36. percben, 50-46-nál egyszer csak szoros és izgalmas lett a meccs! A nagy üldözés azonban sokat kivett a honvédos srácokból, így a hajrában taktikusabban, jobban játszó Vasas végül 58-49-es győzelmet aratott.

Vasas Akadémia A–Bp. Honvéd SE A 58-49 (11-11, 24-11, 13-11, 10-16)

Vasas Akadémia A: Hanzély 5/3, Szabó S. 15/3, Kiss-Leizer 4, Rosta 11/6, Váradi 7/3. Csere: Kiss-Luczai, Guttmann, Bucskó 2, Sávolt, Gerlits 4, Bartos 6/3, Nagy A. 4. Vezetőedző: Katona Róbert. Bp. Hondév SE A: Kozári, Kovács M. 6, Márkus 11/3, Gyürk 15/9, Varga M. 2. Csere: Gyenge 1, Nagy G. 8, Humpester 3/3, Csordás 3. Vezetőedző: Mácsai Károly.

Katona Róbert: – A céljainkat megvalósítottuk, és elsősorban védekezésben nyújtottunk nagyon jó teljesítményt, ennek köszönhető a siker. Fontos, hogy mérkőzésről mérkőzésre tudjunk javulni, mindenesetre az első lépcsőfokot megléptük. Gratulálok a csapatomnak, mert a Vasas szellemiségét a pályára vitték. Sok sikert kívánok a Honvédnak! A győzelmet szeretném jó barátomnak, Boris Maljkovicnak ajánlani.

Mácsai Károly: – Gratulálok a Vasas csapatának! Fejben már a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk, a döntőknek ez a kihívása.