Visszavágtak a lányok a hazai vereségért!

2022. április 11.
Visszavágtak a lányok a hazai vereségért! A junior leány U17-es csapatunk hatalmasat küzdött a Győr elleni visszavágón, győzött is az idegenbeli mérkőzésen, de továbbjutnia nem sikerült: a Széchenyi KA A 124-108-as összesítéssel megnyerte a párharcot.

A szerdai hazai meccsen 69-50-es vereséget szenvedtünk, de mindenki tisztában volt vele, hogy nem ez volt az igazi arcunk, tudunk ennél sokkal, de sokkal jobban játszani. A győri visszavágón meg is mutattuk: kiválóan védekeztünk, sajnos a pontatlan és kapkodó támadójáték miatt a félidőben csak 5 ponttal vezettünk (26-21).

A fordulás után nagyon összeszedett lett a támadójátékunk, sokat mozogtunk labda nélkül, ültek a távoli dobásaink, emellett továbbra is nagyon agresszíven védekeztünk, ennek köszönhetően a 29. percben 16 pontos előnyünknél felcsillant a remény, hogy sikerül ledolgozni az első mérkőzésen összeszedett 19 pontos hátrányunkat. Sajnos csak percekig reménykedhettünk, rutinos ellenfelünk szigorított a védekezésén, és a fáradni látszó csapatunk összes hibáját azonnal megbosszulta – könnyű indításgólokat, illetve támadólepattanók utáni ziccereket kaptunk.

A továbbjutás végül nem sikerült, de a győzelem meglett fiatal csapatunknak, így biztosan ott leszünk a junior bajnokság B-döntőjében!

Eördögh Edit: – Gratulálok a lányoknak a győzelemhez! A szerdai meccs után egy egészen más arcát mutatta a csapat, remek védekezéssel tizenkilenc pontos hátrányból sikerült felállnunk a Győr otthonában, és ha a továbbjutást nem is, de a győzelmet sikerült megszereznünk. Nagyon harcolt és bátran játszott fiatal csapatunk egész évben a junior bajnokságban, nagyon sokat fejlődtek a lányok egyénileg és csapatszinten egyaránt, az itt szerzett értékes tapasztalatokat szeretnénk átvinni a kadett bajnoki döntőre!

Széchenyi KA A–NKA Pécs U17 55-58 (9-12, 12-14, 12-20, 22-12)

NKA Pécs U17: Küllős 9, Piukovits 6/3, Subotic 7, Árvai 15/3, Varga N. 13/6. Csere: Jónás 3/3, Bercsi 4, Bikicki, Szantner Sz. 1, Menyhért. Vezetőedző: Eördögh Edit.