Volt esélyünk a győzelemre – szerdán hazai pályán visszavághatunk

2021. április 03.
Volt esélyünk a győzelemre – szerdán hazai pályán visszavághatunk Nagyon jó meccset játszott fiatal csapatunk az élvonalba törekvő Nyíregyháza otthonában, volt esélye a győzelemre, de végül a házigazdák behúzták a negyeddöntő első mérkőzését.

A házigazda Nyíregyháza 23/3-as mérleggel zárta az alapszakaszt, így aztán mindenki tisztában volt azzal, hogy pokoli nehéz feladat vár ránk. Az első negyed nem a mi szájízünk szerint alakult, hat ponttal meglépett ellenfelünk. A következő felvonásban azonban megvillantottuk oroszlánkörmeinket, keményen harcoltunk, s ennek köszönhetően a 18. percben Kocsis Zalán duplájával utolértük a hazaiakat (34-34), sőt, a fordításra is volt energiánk. A nagyszünetben 42-40-re mi vezettünk a mezőny legerősebb csapatának otthonában!

Sajnos ezen a meccsen valamiért hadilábon álltunk a páratlan negyedekkel. A harmadik ugyanis ugyanúgy a Nyíregyházának sikerült jobban, ahogy az első: Mohácsi vezérletével tíz ponttal vitték ezt a tíz percet a házigazdák, így az utolsó felvonás előtt kilencpontos hátrányban voltunk (62-53). Jó volt látni, hogy a fiúk ebben a helyzetben is mindent megpróbáltak, hittek abban, hogy nyerhetnek, és Benke Krisztián duplájával szorossá is tettük a találkozót (62-57). Az utolsó percekben aztán a jóval tapasztaltabb hazaiak akarata érvényesült, akik végül 81-71-es győzelmet arattak.

Borisz Maljkovics: – 1-0-ra vezetünk, de ez egy nagyon nehéz mérkőzés volt. Azt mondtam a mérkőzés előtt, hogy az NKA Pécs kellemetlen csapat, fiatal, agresszív és egy pillanatra sem adja fel a küzdelmet, harcol végig. Az első félidőben kétszer is elmentünk kilenc ponttal, de könnyen engedtük, hogy visszazárkózzanak. A második félidőben jobban működött a védekezésünk, agresszívebbé váltunk, ezáltal megjött az önbizalom a támadójátékunkban. Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának, jól játszott ma!

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a Nyíregyházának a győzelemhez! Volt esélyünk nyerni, de néhány rossz döntéssel hagytuk, hogy az ellenfelünk meglépjen tíz ponttal. Úgy gondolom, a csapatomból mindenki a maximumot nyújtotta. A meccs végén megint elkaptuk a fonalat, de sajnos ismét hibáztunk, így nem tudtunk közelebb kerülni a házigazdákhoz. Megnézzük, mik voltak a hibáink, és igyekszünk ezeket kijavítani a következő mérkőzésre.

HÜBNER-Nyíregyháza BS–NKA Pécs 81-71 (25-19, 15-23, 22-11, 19-18)

Férfi NB I. B Piros csoport, negyeddöntő, első mérkőzés. HÜBNER-Nyíregyháza BS: Ubilla 10, Mohácsi 22/18, Bazsó 14/6, Kiss B. 8/6, Tóth G. 20. Csere: Bus 4, Szobi 3, Vaskó, Czinger. Vezetőedző: Borisz Maljkovics. NKA Pécs: Lados 23, Benke 11, Scherer 8, Kocsis 13/3, Gáspár M. 8/6. Csere: Molnár 6/6, Fülöp Zs. 2, Meszlényi, Herger, Schmera, Kovács K. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

Április 7., szerda (18.00): NKA Pécs–HÜBNER-Nyíregyháza BS.

További eredmények: MAFC–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 95-83, Salgótarjáni KSE–Vasas Akadémia 75-81.