Zsinórban harmadszor győztünk

2021. február 24.
Zsinórban harmadszor győztünk Az idegek harcát mi bírtuk jobban a hajrában, forró helyzetben hideg fejjel kosárlabdáztunk, ennek köszönhetően felnőtt férfi csapatunk egy ponttal nyert hazai pályán a PVSK-Cargate ellen. Jó szériában vagyunk, zsinórban a harmadik győzelmünket arattuk az NB I. B Piros csoportban.

Két idegenbeli siker után nagyon bíztunk benne, hogy a lendület és a kellő önbizalom a hazai mérkőzésünkre is megmarad, s ennek köszönhetően legyőzzük a PVSK-t is. Tisztában voltunk vele, hogy nem lesz könnyű, főleg amikor láttuk, hogy ellenfelünk az A-csoportos amerikai légiósát is beveti ellenünk. De nem volt ezzel gond, akkor ezt a feladatot Mike Lewis-zal kell megoldani!

Megoldottuk. Óriásit kellett érte dolgozni, de ezek a mérkőzések épp azért értékesek számunkra, mert fiatal játékosaink megszerezhetik azt a tapasztalatot, amelyre a későbbiekben a legmagasabb szinten szükségük lesz. Puskaport szagolhatnak. Ezen a meccsen pedig volt puskapor bőven, mert Lewis II tüzelt derekasan: csapata 76 pontjából 32-t ő jegyzett. Mellette Akadémiánk korábbi növendékei szorgoskodtak, Carev Alekszej 16, Meleg Gergő 10, Rátvay Balázs 12 pontot szerzett.

A sikerért, mint minden egyes Piros csoportos meccsen, most is rengeteg energiát kellett mozgósítanunk, nagyon kellett koncentrálnunk. Majdnem végig szoros volt a bajnoki, csak az utolsó negyed elején tudtunk meglépni (67-57), de nem sokáig – jött Lewis, s egymaga ledolgozta csapata hátrányát, dobott két triplát, majd egy duplát egy büntetővel, és a PVSK ismét ott lihegett a nyakunkon (69-66). Az utolsó támadás a vendégeké volt: ha egypontos hátrányban betalálnak, valószínűleg győznek. De nem találtak be, s bizony jó volt látni, hogy ezt a forró szituációt hideg fejjel, remek védekezéssel oldották meg a fiúk!

Ivica Mavrenski: – Kemény meccs volt, erre számítottunk, mert jó csapattal találkoztunk. Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! Szerencsénk is volt, de úgy érzem, megérdemeltük ezt a sikert. Voltak rossz periódusaink, érződött a fiúkon némi feszültség, végül győztünk, és ez a lényeg. Sok sikert kívánok a PVSK-nak a folytatásra.

Rab Gyula: – Egylabdás meccset tudtunk játszani, aminek örülök, sajnos az utolsó két támadásunkat elhibáztuk. A mérkőzés során nagyon sok, tizennyolc támadó lepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek. Fizikálisan nagyon erős volt ez a bajnoki. Néhány játékosunk hiányzott a rotációból, ennek ellenére volt esélyünk arra, hogy győzzünk.

NKA Pécs–PVSK-Cargate 77-76 (16-20, 24-22, 24-15, 13-19)

Férfi NB I. B Piros csoport. NKA Pécs: Lados 8, Benke 8, Scherer 10/3, Kocsis 7/3, Karavdic 21/3. Csere: Rosic 16/12, Kollár 5, Váits, Gáspár M. 2, Fülöp Zs. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. PVSK-Cargate: Carev 16/3, Bor 3/3, Lewis 32/15, Rátvay 12, Meleg 10. Csere: Mándity 3/3, Riskó, Hőgye. Vezetőedző: Rab Gyula.